Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

ZSP 3 Szkołą – Ambasadorem Parlamentu Europejskiego po raz piąty

2022-06-14 12:42:41 (ost. akt: 2022-06-14 12:43:41)

Edukacja europejska uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 jak zawsze świetnie się trzyma i po raz piąty przyniosła – poza ogromem satysfakcji - tytuł Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego ( EPAS).

13 czerwca 2022 roku Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie zorganizowało spotkanie certyfikacyjne ze starszymi ambasadorami programu reprezentującymi szkoły z całej Polski, podczas którego odebraliśmy dokument potwierdzający nasze zaangażowanie w realizację zadań EPAS. W spotkaniu wzięli udział europosłowie Zbigniew Kuźmiuk i Adam Bielan oraz pisarka i dziennikarka zajmująca się problematyką młodzieżową Justyna Suchecka. Szkołę reprezentował dyrektor Jan Stawicki.

W tym roku uczestnictwo w programie pozwoliło nam poszerzyć wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej i polityki europejskiej nie tylko w teorii, ale również praktycznie – poprzez organizację zajęć z innowacji pedagogicznej „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem” dla dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola, udział w warsztatach dla uczniów czy organizację szkolnego Dnia Europy pod hasłem „Podróże po krajach Unii Europejskiej”.

Serdecznie dziękujemy naszym Młodszym Ambasadorom i Ambasadorkom EPAS, którzy zadbali o najwyższej jakości działania w projekcie – najpierw poprzez poszerzanie własnej wiedzy podczas szkoleń, a następnie przekazanie jej kolegom i koleżankom ze szkolnych ławek, a także tym nieco młodszym – z zaprzyjaźnionego przedszkola . Liczymy, że w kolejnym roku szkolnym dołączą do nas nowi, chętni do działania uczniowie. Starszymi Ambasadorami programu pozostają: p. Iwona Krauze, p. Agnieszka Jeromin oraz p. Jan Stawicki.
http://m.82-200.pl/2022/06/orig/img-4590-8356.jpg