Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Doskonały start Kacpra Patoki w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

2022-06-14 09:03:08 (ost. akt: 2022-06-14 09:03:03)

Mimo zbliżającego się końca sezonu, zawodnicy MAL WOPR nadal trenują i startują. Tym razem w Gdańsku gród nad Nogatem reprezentował Kacper Patoka, startując w II rundzie Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat.

Zawody te są odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla dwunastoletnich pływaków. Mistrzostwa odbywają się w dwóch rundach w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce, po czym wyniki zestawiane są przez Komisję Pływania w Polskim Związku Pływackim i w ten sposób tworzona jest klasyfikacja ogólnopolska. Zawody w Gdańsku były jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Województwa Pomorskiego, toteż ranga zmagań była bardzo wysoka. Na słupkach startowych stanęło ponad stu dwunastoletnich pływaków z 14 klubów naszego województwa oraz jeden klub z Olsztyna. Zawody odbywały się w piątek, 10 czerwca w dwóch blokach. Nasz jedyny reprezentant Kacper Patoka, starty przedpołudniowe będzie chciał z pewnością szybko zapomnieć. W pierwszej konkurencji 100m stylem motylkowym zajął piąte miejsce, w kolejnej 400m stylem dowolnym otarł się o podium zajmując miejsce czwarte. Po południu okazało się, że nasz zawodnik postanowił wspinać się po drabince lokat, bowiem w trzecim swoim starcie na 100m stylem dowolnym zajął trzecią lokatę, a w ostatnim na 200m stylem zmiennym już drugą. Pozostaje tylko żałować, że nie było już piątego startu… Trzy najwyżej punktowane starty dały Kacprowi trzecie miejsce w zestawieniu 60 zawodników. Na ranking ogólnopolski trzeba będzie jeszcze trochę jednak poczekać, jednak już dziś trzeba Kacpra pochwalić za doskonałą lokatę końcową w naszym województwie. Przypomnijmy, iż malborski pływak znajduje się w składzie kadry województwa pomorskiego młodzików i z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy o jego bardzo dobrych startach.
Już za dwa tygodnie zawodnicy MAL WOPR kończą sezon. Juniorów 17-letnich czeka jeszcze obóz, na który wyjeżdżają do Bułgarii. Po powrocie z obozu wezmą udział w Mistrzostwach Polski Juniorów 17 i 18 lat, które odbędą się w połowie lipca w Oświęcimiu.

Informacja: MAL WOPR Malbork