Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Kazimierki w malborskiej "dziewiątce"

2022-06-07 12:40:29 (ost. akt: 2022-06-07 14:42:40)

W minioną sobotę, 4 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 przy Placu Narutowicza odbył się Festyn Szkolny pn. ,,Kazimierki’’ - na cześć patrona szkoły – Kazimierza Jagiellończyka.

Jako, że pogoda w tym dniu była dla nas łaskawa, wszyscy licznie przybyli goście i duzi i mali bawili się wyśmienicie. Atrakcji dla każdego było co niemiara m.in.: symulatory wojskowe z malborskiej 22 BLT, wóz strażacki z jednostki PSP, przejażdżki konne czy dmuchańce z trampolinami dla najmłodszych.
Oczywiście nie zabrakło także strawy dla ciała. Wszystkie stanowiska gastronomiczne były oblegane od początku do końca. A w nich można było posilić się chlebem ze smalcem, bigosem, kiełbaskami. Za kilka złotych można było nabyć gofry czy watę cukrową. Szybko rozchodziły się przepyszne ciasta i sałatki. Na ,,moli książkowych’’ czekały książki, "resoraki", bibeloty, planszówki. Końcowym akcentem tego dnia było losowanie nagród z loterii fantowej ( m.in., kalkulatorów, zabawek, telefonu i roweru).

Impreza nie odbyłaby się na tak wysokim poziomie, gdyby nie wielkie zaangażowanie uczniów, rodziców pracowników ,,dziewiątki’’. Organizatorzy dziękują za wkład sponsorom i wszystkim gościom ,,Kazimierek’’.

Zdj. i info –Adam Liszewski