Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Medale MAL WOPR na Mistrzostwach Warmii i Mazur w Olsztynie

2022-06-06 09:24:48 (ost. akt: 2022-06-06 09:30:05)

Ponad 400 zawodników z 46 klubów z całej Polski wzięło udział w szóstej edycji mistrzostw Mazur i Warmii, które odbyły się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja na przepięknej pływalni Aquasfera w Olsztynie. Na starcie nie zabrakło zawodników z Malborka.

Zawody były bardzo ciekawe, bowiem ośmioosobowa ekipa MAL WOPR mogła ścigać się na długiej 50 metrowej pływalni, a takich okazji jest w naszym kraju niewiele. Dlatego też cześć wyników nie mogła zostać zestawiana z dotychczasowymi wynikami w sezonie, dla większości zawodników był to bowiem pierwszy start w sezonie na długiej pływalni. Malborczycy spisali się bardzo dobrze wyjeżdżając z Olsztyna z 6 medalami, a tradycyjnie już multimedalistą został dwunastoletni Kacper Patoka, który zdobył 5 krążków. Dwa złote medale wywalczył w konkurencjach 50 dowolnym i 200 zmiennym, a trzy srebrne zawisły na jego szyi po wyścigach na 100 i 200 dowolnym oraz 50 motylkowym. W tej ostatniej konkurencji Kacper poprawił swój tegoroczny najlepszy wynik, który od tygodnia wynosi 34,03 sekundy. Dzięki tak dobrym startom nasz pływak uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów i podtrzymał bardzo dobrą passę swoich startów na zawodach. Medal brązowy, ku uciesze wszystkich, przywiozła z Olsztyna Karolina Kwitnewska, która z czasem 1:41,00 zajęła trzecie miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym. O włos od medalu była też Anna Czeriwńska, zajmując czwarte miejsce na 200m stylem dowolnym. Miejsce piąte i dwa rekordy życiowe wywiózł z zawodów Dawid Patoka, który może zaliczyć minione zawody do bardzo udanych. Podobnie może oceniać minione zmagania najstarszy z braci Patoków, Konrad, który rywalizując w klasyfikacji z zawodnikami starszymi, zanotował dwa rekordy życiowe i dwa wyniki powyżej 500pkt FINA. Ósme lokaty zanotowali na zawodach Nikola Zborowska i Kamil Czarnota, a jedenasta była Michalina Zielska.
Zawody w Olsztynie, jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Dzięki możliwości startu na długiej pływalni, która przypomnijmy, jest obowiązująca na letnich mistrzostwach Polski, do Olsztyna zjechało bardzo dużo topowych polskich pływaków na czele z braćmi Chmielewskimi z Warszawy. Malborska ekipa w klasyfikacji drużynowej, na którą pracowali wszyscy zawodnicy MAL WOPR, zajęła 13 lokatę na 45 punktujących drużyn. Dzięki sześciu krążkom z kolei, zajęli 22 miejsce na 39 klubów, zdobywających medale.

MAL WOPR Malbork dziękuje za zaangażowanie rodziców, a przede wszystkim Doroty Patoki, dzięki którym odbył się wyjazd na zawody