Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

"Porozmawiajmy o naszych podwórkach" - odbyły się kolejne warsztaty

2022-05-30 12:44:47 (ost. akt: 2023-02-10 11:21:08)

W sobotę odbyły się kolejne warsztaty projektowe dla mieszkańców rewitalizowanych podwórek zlokalizowanych w kwartale ulic: Sienkiewicza, Krakowskiej , Reymonta, Orzeszkowej.

Tym razem dorośli mieszkańcy przy pomocy eksperta Pana Grzegorza Lechmana zostali podzieleni na grupy: podwórkową i regulaminową. Pierwsza z nich skupiła się na przygotowaniu założeń i wypełnieniu wniosku na dotację do lokalnego projektu ogłoszonego przez Urząd Miasta Malborka realizowanego w ramach Malborskiego Programu Partnerstwa Lokalnego.

Grupa druga pracowała nad utworzeniem regulaminu porządku zrewitalizowanych podwórek, tak aby korzystanie ze wspólnej przestrzeni było bezpieczne i odpowiedzialne.
W między czasie ogłoszony został także konkurs z nagrodami dla dzieci pt: „Moje zrewitalizowane podwórko marzeń”.
Warsztatom towarzyszyła także bardzo wiele dyskusji uzupełniających, które dotyczyły zagospodarowanej przestrzeni przy świetlicy na ul Sienkiewicza 43.

Cykl spotkań jest efektem otrzymanego przez Miasto Malbork wsparcia eksperckiego w ramach projektu w programie „Plan działań Dla Miast organizowanego przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów pt: "Zmieniaj siebie i otoczenie- działania wspierające włączenie społeczne, integracje i wzrost poczucia tożsamości wśród mieszkańców Malborka na obszarze rewitalizacji”. Działania przeznaczone do realizacji w zgłoszonym projekcie stanowią uzupełnienie części zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego pn. „Malbork na + - rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka”. Ich celem jest przede wszystkim włączenie społeczne przy zagospodarowaniu przestrzeni publicznych i pół-publicznych o lokalnym charakterze.


http://m.82-200.pl/2023/02/orig/beznazwy-1-9066.jpg