Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Makul@tura zaprasza na koncert i promocję książki

2022-05-25 14:23:12 (ost. akt: 2022-05-25 14:25:06)

Już w najbliższy piątek 27 maja w Przestrzeni Aktywności Twórczej Makulatura odbędzie się koncert zespołu Kuśka Brothers i promocja książki Przemka Kondratowicza. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00. Wstęp 20 zł.

Makul@tura zaprasza na koncert Kuśka Brothers oraz promocję książki Przemka Kondratowicza „Pod napięciem, czyli historia spod nosa, która nie powinna się zdarzyć”. Podczas wieczoru, będzie można spotkać się z autorem, kupić jeszcze ciepłą i pachnąca farbą drukarską książkę, a zespół zagra m.in. piosenkę, która powstała specjalnie z okazji jej wydania.

Od Kuśka Brothers
Przemka w Malborku znają go chyba wszyscy. Na co dzień prowadzi własny biznes – wozi meleksem zamkowych turystów i krąży po mieście z reklamami. Przemek chodzi na koncerty, spotyka się ze znajomymi na browarka, jest też chyba najbardziej wytrwałym cyklistą Żuław ???? Przemek jest taki sam jak my, może poza tym, że... książkę napisał nosem. Tak, nosem. Nie mógł tego zrobić inaczej, bo cierpi na porażenie mózgowe, które od dzieciństwa utrzymuje jego ciało w ciągłym napięciu. Tak, Przemek jest niepełnosprawny. Nie przeszkodziło mu to jednak dokonać rzeczy, które są często poza zasięgiem osób, które nie muszą na co dzień zmagać się z tak poważnymi ograniczeniami. Przemek napisał o swoim życiu, o tym jak bardzo cały czas walczy, żeby było normalne. I nie chodzi tu tylko o walkę z własnym ciałem, bo z tym sobie świetnie radzi. Największą walkę Przemek toczy z systemem, gdzie edukacja, opieka medyczna, polityka społeczna wyklucza ludzi takich jak on. Przemek wygrał i wszystko poruszająco opisał. Napisał o tym jak działa państwo, o gospodarce, o szkolnictwie, o kulturze, o muzyce, o miłości, o swojej codzienności, o tym wszystkim czego świat nie pozwalał mu mówić lub o czym nie chce słyszeć. „Pod napięciem” to nie jest łatwa książka. Jest w niej gniew i sporo gorzkich słów. Zdecydowanie więcej jest jednak szalonego i inspirującego optymizmu oraz wiary we własne siły, dzięki którym można wszystko. I jeszcze jedna ważna rzecz: to ciepło i poczucie humoru, z jakim Przemek opisał historię swojego życia. Jesteśmy dumni, że zechciał, abyśmy nagrali też o tym piosenkę. Zapraszamy do MaKUL@TURY 27.05. Musicie mieć tę książkę!

Od Przemka
Zapraszam na koncert Kuśka Brothers!!! Na pewno wielu z Was już wie, że niedawno dzięki pomocy Starosty Powiatu Malborskiemu Panu Mirosławowi Czapli udało się wydać książkę mojego autorstwa pod tyt. POD NAPIĘCIEM: czyli historia prosto z pod nosa, która nie powinna się zdążyć”. Związku z tym myślę, że wielu z Was zastanawia się z skąd wziął się pomysł, by powstała? Pięć lat temu usłyszałem od rodziców, nie marnuj czasy ,,napisz coś”? Ja mam coś napisać, pewnie jeszcze książkę, co? Przecież to pomysł z kosmosu, ponieważ nie mam sprawnych rąk, to jak mam to zrobić? Nie dawało mi to jednak spokoju, a pracy (mimo starań) nie miałem, a pytania o powód mojego fizycznego stanu, zadawano mi na każdym kroku. Pomyślałem więc, że jeśli ludzie pytają to dam im odpowiedz w formie książki"

Przemysław Kondratowicz – z wykształcenia politolog, specjalizacja: Europeistyka i przemiany globalne. Poza książką "POD NAPIĘCIEM, czyli historia spod nosa, która nie powinna się zdarzyć" jest też autorem artykułów o tematyce społeczno-kulturalnej. Należy do lokalnego klubu szachowego – uczestnik wielu konkursów. Równolegle do prowadzenia własnej firmy, działa społecznie, pracując na projektem zawodu indywidualnego asystenta społecznego osób niepełnosprawnych. Lubi rock'and'rolla. Nałogowy optymista