Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Porozmawiajmy o naszych podwórkach - kolejne warsztaty

2022-05-23 06:57:00 (ost. akt: 2022-05-23 07:38:15)

W sobotę 21 maja odbyły się kolejne warsztaty dla mieszkańców obszaru rewitalizacji. Jak mądrze korzystać ze rewitalizowanych wspólnych przestrzeni, jak wzmacniać więzi lokalne, jak poprawiać atrakcyjność podwórek i o nie dbać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi razem z naszymi ekspertami Panem Andrzejem Brzozowym i Grzegorzem Lechmanem, sąsiadami, młodzieżą i osobami zaangażowanymi w malborską rewitalizację na podwórku przy ul Sienkiewicza 43.

Cykl spotkań jest efektem otrzymanego przez Miasto Malbork wsparcia eksperckiego w ramach projektu w programie „Plan działań Dla Miast" organizowanego przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów pt: "Zmieniaj siebie i otoczenie - działania wspierające włączenie społeczne, integracje i wzrost poczucia tożsamości wśród mieszkańców Malborka na obszarze rewitalizacji”.

Działania przeznaczone do realizacji w zgłoszonym projekcie stanowią uzupełnienie części zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego pn. „Malbork na + - rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka”. Ich celem jest przede wszystkim włączenie społeczne przy zagospodarowaniu przestrzeni publicznych i pół-publicznych o lokalnym charakterze.