Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Porozmawiajmy o naszych podwórkach - kolejne warsztaty

2022-05-23 06:57:00 (ost. akt: 2023-02-10 11:21:03)

W sobotę 21 maja odbyły się kolejne warsztaty dla mieszkańców obszaru rewitalizacji. Jak mądrze korzystać ze rewitalizowanych wspólnych przestrzeni, jak wzmacniać więzi lokalne, jak poprawiać atrakcyjność podwórek i o nie dbać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi razem z naszymi ekspertami Panem Andrzejem Brzozowym i Grzegorzem Lechmanem, sąsiadami, młodzieżą i osobami zaangażowanymi w malborską rewitalizację na podwórku przy ul Sienkiewicza 43.

Cykl spotkań jest efektem otrzymanego przez Miasto Malbork wsparcia eksperckiego w ramach projektu w programie „Plan działań Dla Miast" organizowanego przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów pt: "Zmieniaj siebie i otoczenie - działania wspierające włączenie społeczne, integracje i wzrost poczucia tożsamości wśród mieszkańców Malborka na obszarze rewitalizacji”.

Działania przeznaczone do realizacji w zgłoszonym projekcie stanowią uzupełnienie części zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego pn. „Malbork na + - rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka”. Ich celem jest przede wszystkim włączenie społeczne przy zagospodarowaniu przestrzeni publicznych i pół-publicznych o lokalnym charakterze.


http://m.82-200.pl/2023/02/orig/beznazwy-1-9066.jpg