Sobota, 3 czerwca 2023. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Majka Jeżowska zaśpiewała dla malborskich dzieci

2022-05-19 07:18:18 (ost. akt: 2022-05-19 07:21:37)

18 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Malborku odbył się – tak przez wszystkich oczekiwany – Koncert Pani Majki Jeżowskiej. Gośćmi imprezy były przedstawicielki Stowarzyszenia Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF – Panie: Małgorzata Połowniak–Dąbrowska i Anna Lewicka, Burmistrz Miasta Malborka – Pan Marek Charzewski, Pani Celina Pacanowska – instruktorka tańca Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, Rodzice oraz przedstawiciele Uczniów malborskich szkół podstawowych.

- W ramach współpracy z UNICEF Polska, Majka Jeżowska angażuje się w światowy projekt organizacji „Wszystkie kolory świata”. Już po raz szósty nasza placówka włączyła się w realizację tego projektu. Uczniowie szkoły szyli laleczki – symbol pomocy dla swoich rówieśników. Jedna z nich „Krakowianka” zdobyła najwięcej głosów w ogólnopolskim konkursie. W głosowaniu bardzo pomogli nam mieszkańcy, rodzice, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego miasta oraz całej Polski i zagranicy. Jeszcze raz za to bardzo dziękujemy!!! – mówi dyrektor szkoły Elżbieta Sumowska.

Majka Jeżowska jest Ambasadorem Dobrej Woli, wspiera misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą. Piosenkarka i kompozytorka, zdobywczyni Platynowej Płyty i kilku Złotych Płyt zaśpiewała dla dzieci młodzieży z malborskich placówek swoje największe przeboje: „Wszystkie dzieci nasze są”, „Najpiękniejsza w klasie”, „Marzenia się spełniają” czy „A ja wolę moja mamę”. Artystka zrobiła na scenie prawdziwe show, skradła serca widzów. Burmistrz Miasta Malborka oraz przedstawiciele uczniów wręczyli piosenkarce kwiaty i upominki. Artystka rozdawała dzieciom autografy. Składała swój podpis na pocztówkach, plakatach i płytach.

- To energetyczne spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy Pani Majko! Dziękujemy także Stowarzyszeniu Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF
– dodaje dyrektor.

zdjęcia i informacja: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku