Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Uczniowie z ZSP nr 3 odwiedzili Warszawę w ramach Poznaj Polskę

2022-05-18 11:07:43 (ost. akt: 2022-05-18 11:36:15)

W dniach 12 i 13 maja 2022 r. odbyła się wycieczka do Warszawy zrealizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy pierwszych Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk wraz z opiekunami.

Poniżej relacja:
Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.

Dnia 12 maja o godzinie 6.00 wyruszyliśmy w naszą podróż, aby ok. 11.00 dojechać do miejsca docelowego. Gdy dotarliśmy, zgodnie z planem wycieczki, rozpoczęliśmy zwiedzanie.
Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był - najstarszy i najbardziej znany katolicki cmentarz Warszawy założony w 1790 roku, według projektu Dominika Merliniego – nadwornego architekta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Cmentarz Stare Powązki oraz Powązki – Cmentarz Wojskowy.
Następnie obejrzeliśmy fragmenty murów getta przy ulicy Złotej 62 i Siennej 55.
Kolejny punkt to sanktuarium przyrody w wielkim mieście- Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Zaciszny park pozwolił nam na spacer, wśród
5000 gatunków i odmian roślin.
Łazienki Królewskie to dalsza część relaksującego spaceru, podczas którego podziwialiśmy budynki, pawilony, rzeźby i ogrody : królewski, romantyczny, modernistyczny oraz chiński.
Drugiego dnia wycieczki, wyruszyliśmy w kierunku pomnika Polegli Niepokonani – pomnik wojownika z tarczą, według projektu Gustawa Zemły. Po czym nastąpiło zwiedzanie Starego Miasta. Kolejno zwiedziliśmy: Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, Barbakan. Wycieczka zakończyła się grą miejską.
Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Dowodem tego jest niezliczona liczba zdjęć. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

Tekst: Zadowoleni uczestnicy wycieczki