Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Medale MAL WOPR na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Gdańsku

2022-05-18 10:57:05 (ost. akt: 2022-05-18 11:22:16)

Blisko pięciuset zawodników z 23 klubów wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich pod nazwą Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie, które odbyły się w minioną sobotę, 14 maja w Gdańsku. Malbork reprezentowała czternastka pływaków MAL WOPR Malbork, w tym troje debiutantów, dla których były to pierwsze w życiu zawody pływackie.

Michalina Kumkowska, Daniel Hotra i Kacper Kołkowski spisali się doskonale. Mimo dużego stresu i obaw popłynęli poprawnie technicznie, właściwie wykonali nawroty i mogli cieszyć się z bardzo udanego debiutu. Najmłodsza z tej trójki, ośmioletnia Michalina, sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę, bowiem w obu swoich startach wywalczyła srebrne medale. Czasy jakie uzyskała na dystansie 50m stylami dowolnym i grzbietowym (odpowiednio 49,73 i 54,37) zwiastują kolejny talent w malborskim klubie.

O pewnym talencie możemy już z pewnością mówić w przypadku Kacpra Patoki, który wraz z Barbarą Siwiak i Janem Pindel stanął na słupkach startowych tuż po debiutantach. Kacper, jako jedyny z całej stawki dwunastolatków, pokonał dystans 50m stylem dowolnym poniżej 30 sekund, a czas 29,99 dał mu nie tylko złoty medal ale także puchar dla najlepszego zawodnika gdańskich zmagań. Do swoich zdobyczy, Kacper dorzucił srebrny medal na tym samym dystansie w stylu motylkowym. Barbara z kolei byłą dziewiąta z nowym rekordem życiowym na 50m stylem motylkowym, a Janek dziesiąty na 50m stylem grzbietowym.

Piąty medal dla Malborka zdobyła piętnastoletnia Agata Kupińska, która zajęła drugie miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym. W trzecim, ostatnim bloku sobotnich zawodów wystartowała ósemka pływaków MAL WOPR Malbork. Oprócz Agaty doskonale spisała się w nich Anna Czerwińska, która z dwoma nowymi rekordami życiowymi zajęła 6 i 8 lokatę na 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym. O podium otarł się Dawid Patoka, zajmując to najbardziej nielubiane, 4 miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym. W tej samej konkurencji oczko niżej, także z nową „życiówką”, uplasował się Cyprian Piróg. Mimo doskonałego czasu w bardzo trudnej konkurencji 200m stylem zmiennym, Sławomir Szpaczyński „urywając” z dotychczasowego rekordu aż 9s z czasem 2:34,00 zajął 7 lokatę. Z jedną nową „życiówką” wyjechali też z Gdańska; Karolina Kwitnewska i Patryk Gross. Ta sztuka nie udała się co prawda Hani Rozalewicz, ale to z pewnością chwilowa słabsza forma Hani, bo to wyjątkowo pracowita i ambitna zawodniczka.

Malborczycy już po raz kolejny pokazali w Gdańsku swoją wolę walki i głód zwycięstw. Bardzo cieszą medale ale przede wszystkim wywalczone rekordy życiowe. Każda „urwana” sekunda motywuje bowiem do dalszej, wytężonej pracy na codziennych treningach.

Informacja: MAL WOPR Malbork