środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

V miejsce w województwie pomorskim dla drużyny piłkarzy z SP nr 1

2022-05-18 09:25:58 (ost. akt: 2022-05-18 11:00:36)

Autor zdjęcia: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku

Drużyna piłkarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku po zaciętej walce zajęła wysokie 5 miejsce w finałach 23 Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej na Pomorzu.

Droga do finału 23 Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozpoczęła się, jak zwykle, od eliminacji powiatowych, w których reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku, oparta na uczniach klasy VIII sportowej o profilu piłki nożnej, została mistrzem, wygrywając wszystkie mecze.

W turnieju półfinałowym, zgodnie z podziałem terytorialnym, SP 1 spotkała się z zespołami z powiatów nowodworskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Tu już były duże emocje. W pierwszym meczu – z drużyną z Kwidzyna – "jedynka" objęła prowadzenie, ale ostatecznie przegrała 1:3. W kolejnych spotkaniach pokonała 12:0 SP w Bruku (gm. Dzierzgoń) oraz szkołę z Nowego Dworu Gdańskiego 3:0. Trzy zespoły miały identyczną liczbę punktów, ale o awansie SP 1 Malbork zdecydował lepszy bilans bramkowy.

Na finał wojewódzki reprezentacja szkoły w Malborku musiała wyruszyć wcześnie rano, bo gospodarzem w tym roku był Lębork. Tam w miniony piątek (13 maja) zmierzyli się zwycięzcy sześciu turniejów półfinałowych. Tym razem młodym piłkarzom z „podstawówki” w Malborku zabrakło trochę szczęścia, by znaleźć się na podium. Wszystkie mecze z ich udziałem były bardzo zacięte. W swojej grupie, niestety, przegrali najpierw z zespołem SP 3 w Ustce 1:2, mimo że pierwsi zdobyli bramkę. W drugim meczu ulegli 0:1 późniejszemu mistrzowi, Niepublicznej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego GKS Gedania 1922 w Gdańsku. W takiej sytuacji „jedynce” pozostała gra o 5 miejsce w województwie i to znowu była walka. SP 1 pokonała 4:2 drużynę szkoły z Karsina.

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku: Michał Lekowski, Damian Gdaniec, Damian Górski, Oskar Magrowski, Oskar Zacharzewski, Szymon Konczyński, Maksymilian Stencel, Jakub Dudek, Michał Śledź, Ignacy Wieczorkowski, Norbert Ziaja, Łukasz Gappa. Trener: Andrzej Głowacki.

Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego:
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego GKS Gedania 1922 w Gdańsku
Szkoła Podstawowa w Stężycy
Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni
Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce
Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku
Szkoła Podstawowa w Karsinie

zdjęcia: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku