Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich - eliminacje gminne

2022-05-12 06:29:32 (ost. akt: 2022-05-12 06:39:56)

11 maja 2022 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyły się gminne eliminacje konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, przeprowadzone przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie gmin "Polskie Zamki Gotyckie" z siedzibą w Olsztynie.

Konkurs uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.
W konkursie wzięło udział 17 uczniów malborskich szkół podstawowych.

Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Pan Adam Liszewski - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap gminny mamy już za sobą. Testy pisemne przygotowane zostały przez głównych organizatorów.

Finał konkursu II etap centralny odbędzie się 06 czerwca 2022 roku w Muzeum w Ostródzie, ul. Mickiewicza 22 w godz. 11:00- 15:00. Każdą gminę reprezentować będzie dwóch finalistów I etapu gminnego konkursu – pierwszego i drugiego miejsca.

Miasto Malbork w etapie centralnym reprezentować będą uczniowie, którzy zdobyli:
- I miejsce i tytuł finalisty Igor Świgowski Szkoła Podstawowa nr 2
- II miejsce i tytuł finalisty Olaf Kotlarz Szkoła Podstawowa nr 8


- Natomiast III miejsce zajął w etapie gminnym: Alex Wiloch Szkoła Podstawowa nr 1

Na zakończenie I etapu konkursu gminnego Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wręczył uroczyście nagrody uczestnikom za zajęcie I, II ,III miejsca oraz dyplomy gratulacyjne wszystkim uczestnikom konkursu.

Gratulujemy finalistom, dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do tegorocznego konkursu.