Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

I LO z tytułem Najaktywniejszej Szkoły w Dniu Przedsiębiorczości 2021 roku

2022-05-11 08:53:15 (ost. akt: 2022-05-11 08:57:47)

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przyznała Sienkiewiczówce tytuł Najaktywniejszej Szkoły w Dniu Przedsiębiorczości 2021 roku.

I Liceum Ogólnokształcące w Malborku dzięki inicjatywie Izabeli Łukasiewicz, nauczyciela podstaw przedsiębiorczości i doradcy zawodowego, aktywnie włączyła się po raz kolejny w Dzień Przedsiębiorczości, w tym roku po raz pierwszy w formule online! Wykorzystując nowoczesne technologie pokazano gotowość dostosowania się do zmian.

Dzień Przedsiębiorczości to ogólnopolska inicjatywa sprzyjająca podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Ideą programu jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Na zaproszenie udziału w tym przedsięwzięciu odpowiedziały bez wahania: Beata Lipecka- Płocharska, właścicielka studio fitness Rusz się z Beti oraz Ludmiła Szewczyk, która prowadzi od kilku lat salon Forever Nalis. Uczniowie mogli zdobyć cenne informacje i wiedzę dotyczącą nie tylko założenia i prowadzenia działalności gospodarczej, ale także niepowtarzalną okazję do zweryfikowania swoich wyobrażeń na temat wybranego zawodu. Bezpośredni kontakt z osobą, która tę pracę wykonuje stwarza możliwość pogłębienia wiedzy o danym zawodzie, a także zdobycia informacji o tym, jakie cechy i umiejętności są niezbędne do jego wykonywania. Warto uczyć się od praktyków! Prelegentki podkreślały, że najważniejsza w określeniu swojej ścieżki zawodowej jest pasja. To dzięki niej udało się im pokonać niejedną porażkę!

Ponadto w Dniu Przedsiębiorczości Anna Michalak, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku, poprowadziła webinar Jaką umowę podpisuję czyli prawne formy zatrudnienia. Temat istotny i niezwykle praktyczny dla młodych ludzi podejmujących pracę dorywczą czy sezonową.

I Liceum Ogólnokształcące współpracując od lat z Powiatowym Urzędem Pracy w Malborku chętnie włącza się inicjatywy tejże instytucji. Wspólnie realizowano międzypokoleniowy projekt Poł@ączeni, gdzie uczniowie I LO edukowali seniorów w zakresie językowym ( język angielski i rosyjski) oraz informatycznym, poza tym aktywnie uczestniczy, rok rocznie, w Tygodniu Przedsiębiorczości czy w Targach Przedsiębiorczości organizowanych przez placówkę.

Od kilku lat szkoła współpracuje ściśle z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, realizując na zajęciach podstaw przedsiębiorczości programy Moje finanse, Otwarta firma czy wspomniany Dzień Przedsiębiorczości.

Niewątpliwie zaszczytny tytuł Najaktywniejszej Szkoły jest wielkim wyróżnieniem, ale i nagrodą!

Materiał: Izabela Łukasiewicz – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, doradca zawodowy