środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Malbork odwiedzili wodociągowcy z Ukrainy i Estonii

2022-05-10 12:55:14 (ost. akt: 2022-05-10 13:14:36)

9 maja gośćmi Burmistrza Miasta Malborka i Wodociągów Malborskich byli wodociągowcy z Ukrainy i Estonii. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia ukraińskich wodociągów w ramach współpracy z analogicznym polskim stowarzyszeniem, skupiającym przedsiębiorstwa wodociągowe Pomorza, czyli Pomorskim Forum Wodociągowym, którego Prezesem jest Prezes malborskich wodociągów.

Ukraińskie wodociągi reprezentował Jurij Żerlicyn, który obecnie (jako koordynator pomocy technicznej dla Ukrainy) zajmuje się organizowaniem pomocy dla zniszczonej działaniami wojennymi infrastruktury wodno-kanalizacyjnej swojego kraju. Stowarzyszenie estońskich wodociągów reprezentował Prezes Andreas Aruhein.

Wszystkie trzy stowarzyszenia (ukraińskie, estońskie i polskie) w dniu jutrzejszym towarzyszyć będą w Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń Wod-Kan w Bydgoszczy, gdzie będzie miał miejsce duży blok tematyczny poświęcony ciężkiej sytuacji wodociągów ukraińskich w czasie wojny.

W czasie wizyty w Malborku odbyło się spotkanie z Burmistrzami Miasta w czasie którego Goście mieli okazję przedstawić sytuację wodociągów w swoich państwach oraz usłyszeć jak nasze miasto pomaga Ukrainie. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie Stacji Uzdatniania Wody (po remoncie) oraz zwiedzanie Muzeum Zamkowego.