Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

2017-03-20 10:07:15 (ost. akt: 2017-03-29 11:50:02)

Po raz kolejny dnia 2 kwietnia Szkoła Łacińska w Malborku zostanie podświetlona na niebiesko jako symbol solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

W tym dniu w wielu miastach na całym świecie zabłysną niebieskim światłem największe budowle by zwrócić uwagę „na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.” (fragment przemówienia Sekretarza Generalnego ONZ z 2012 roku – źródło: Wikipedia)
Inauguracja obchodów Światowych Dni Wiedzy na Temat Autyzmu odbędzie się 31 marca w Galerii Dekada od godziny 12 do 20. Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia stanowiska, na którym będzie można dowiedzieć się o działalności Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, poczytać informacje, ulotki, obejrzeć kroniki ośrodka oraz zasięgnąć porad.

2 kwietnia o godz. 20:30 zapraszamy serdecznie władze miasta i powiatu Malbork, osoby dotknięte autyzmem i ich rodziny oraz wszystkich chętnych mieszkańców Malborka na uroczyste podświetlenie Szkoły Łacińskiej oraz wspólną fotografię. Uroczystość uświetni zespół Secret Garden Singers. W tym wyjątkowym dniu każdy może wyrazić swoją solidarność z osobami autystycznymi poprzez podświetlenie budynku, włączenie do garderoby niebieskiego elementu, udostępnianie logo na portalach społecznościowych w internecie czy wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem (poprzez przekazanie 1% z podatku czy darowiznę).

22 kwietnia odbędzie się II Piknik Biegowy i Marsz Nordic Walking dla Autyzmu. Więcej szczegółów wkrótce.

Aleksandra Ciachorowska
SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku


http://m.82-200.pl/2017/03/orig/bieddlaautyzmu-784.jpg