Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ogólnopolski sukces uczennicy ZSP nr 3

2022-05-02 11:25:46 (ost. akt: 2022-05-02 11:27:14)

Wiktoria Mazurek, uczennica Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 kształcąca się w zawodzie technik-logistyk, zajęła 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem.

Jury doceniło literacką pracę Wiktorii, w której autorka podzieliła się swoimi refleksjami odnoszącymi się do konkursowego tematu: “Kobieta i mężczyzna darem dla...”.
Wiktoria kilkakrotnie próbowała swoich sił w konkursach literackich, ale ten sukces jest najcenniejszy dla “logistycznej pisarki”, tym bardziej że w tej kategorii do organizatora - Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie - wpłynęło ponad 280 prac z całego kraju. Jury miało sporo pracy. Ogółem członkowie jury musieli ocenić 1269 prac w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej.
Do wzięcia udziału w konkursie namówiła Wiktorię polonistka Izabela Trofimowicz-Paziak.
W tym roku odbyła się już 22. edycja konkursu o życiu i twórczości Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Honorowy patronat objęli Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek oraz Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.