Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Bursztynki zatańczyły w Lęborku na Międzynarodowym Festiwalu

2022-05-02 10:34:33 (ost. akt: 2022-05-02 10:56:46)

29 kwietnia 2022 roku, 50-cio osobowa ekipa zespołu BURSZTYNKI, wyjechała na XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TAŃCA do Lęborka, aby zaprezentować swoje umiejętności.

Najmłodsza grupa KRASNALE, startowała w kategorii FREESTYLE do 6 lat, rywalizując z 9 zespołami i wytańczyły –II miejsce. Na zakończenie w/w kategorii Jury ze wszystkich zespołów wybrała osobowość Festiwalu tą osobą została 5-letnia Lila Wiśniewska.

W tańcu współczesnym - modern - CALINECZKI zdobyły I miejsce, a Zuzia Wąsik i Ada Popławska w duecie wytańczyły V-miejsce. W tańcach klasycznych brały udział trzy zespoły:
Mini Formacja - CALINECZKI do 10 lat, w układzie ESMERALDA, zdobyły I-miejsce,
Formacja KRASNALE do 10 lat w Walcu kwiatów również wytańczyły, I miejsce, a formacja BURSZTYNKI w kat. 11-13 lat w Marszu Tureckim także zdobyła I miejsce. Zespół brał również udział w kategorii INSCENIZACJA, i z układem ZŁOTE DZIECI, wytańczyły również pierwszą pozycję.

Około godziny 20.00 prezentowały się w tańcu JAZZ - CALINECZKI do 10 lat zdobywając III miejsce i BURSZTYNKI 11-13 lat również zajmując III miejsce.

Pięknie zakończony MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA, wspaniałe przeżycia, nowe doświadczenia, integracja z innymi zespołami, a co najważniejsze, to kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Podziwiam swoją grupę iż ćwicząc w tak małej sali, potrafią odnaleźć się na dużych scenach i parkietach festiwalowych. KOCHAM WAS ZA TO - mówi Celina Pacanowska opiekun Bursztynków.

Dziękuję moim kochanym tancerkom, niezawodnym rodzicom za pomoc, Darii Sierla za opiekę nad całą grupą, Karolinie Raczkowskiej za charakteryzację i Jurkowi Ćwioro za nagrania. Dziękuję sponsorom; NYBORG MAWENT i KDP INVEST –fotowoltaika - dodaje Celina Pacanowska
.
informacja i zdjęcia: zespół taneczny "Bursztynki