środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Rozstrzygnięcie etapu gminnego w konkursie plastycznym pt.: „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”

2022-05-02 06:21:33 (ost. akt: 2022-05-02 07:40:41)

Jak co roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku zorganizował konkurs plastyczny na szczeblu wojewódzkim pt. „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”, do którego zaprosił uczniów szkół podstawowych z województwa pomorskiego.

http://m.82-200.pl/2022/05/orig/all-8184.jpg
Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkół na terenie gmin województwa pomorskiego profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych, zapobieganie wypadkom wśród dzieci i młodzieży, zaznajomienie ich z podstawowymi zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych prac w gospodarstwach rolnych.
Malborskie szkoły uczestniczące w konkursie przeprowadziły prelekcje na podstawie materiałów szkoleniowych przygotowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku. Po zapoznaniu swoich podopiecznych z najważniejszymi kwestiami na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych oraz z zasadami konkursu, młodzi artyści, wspomagając się zdobytą wiedzą, przystąpili do przedstawienia swoich myśli na papierze. Prace plastyczne mogły zostać wykonane dowolną techniką – wszystko zależało od ich kreatywności oraz indywidualnego pomysłu na przedstawienie zagrożeń wypadkowych występujących podczas prac na polu i w zagrodzie.
Do etapu gminnego wpłynęły łącznie 24 prace uczniów z malborskich podstawówek. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Miasta Malborka Jana Tadeusza Wilka w każdej z trzech kategorii wytypowała następujące prace do dalszego (wojewódzkiego) etapu konkursu:

W kategorii uczniów klas I – III:
http://m.82-200.pl/2022/05/orig/kat-i-8185.jpg
• Amelia Kania – klasa II – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku
• Martyna Radziejewska – klasa II – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku
• Zofia Mendelson-Maciejak – klasa II – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku

W kategorii uczniów klas IV – VI:
http://m.82-200.pl/2022/05/orig/kat-ii-8186.jpg
• Hanna Nadworna – klasa IV – Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku
• Lena Nawrot – klasa IV – Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku
• Nina Modrakowska – klasa IV – Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku

W kategorii uczniów klas VII-VIII:
http://m.82-200.pl/2022/05/orig/kat-iii-8187.jpg
• Oskar Golec – klasa VII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku
Uroczysty finał konkursu zaplanowano w czerwcu 2022 roku. O dokładnym terminie oraz szczegółach spotkania Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku poinformuje w późniejszym terminie Dyrektorów Szkół, których uczniowie zostali laureatami wyróżnionymi na etapie wojewódzkim.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przekazane prace oraz za wkład włożony w ich wykonanie. Swoje podziękowania kierujemy również do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, które wzięły udział w konkursie za ich zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu.
Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.