Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Uczniowie I LO w konkursie biblijnym

2022-04-28 12:03:06 (ost. akt: 2022-04-28 12:04:18)

Od wieków znajomość Pisma Świętego wpisuje się w kanon uniwersalnej wiedzy, jaką powinien posiadać wykształcony człowiek. Uczniowie zdobywają ją w ramach lekcji religii oraz języka polskiego. Doskonałą okazją do poszerzenia znajomości Biblii jest także udział w konkursach tematycznych, w których od lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku zdobywają wysokie miejsca na szczeblach okręgowych i centralnych. Nie inaczej jest w tym roku szkolnym.

W minionym czasie, po etapie szkolnym i rejonowym, nasz uczeń - Szymon Jankowski z klasy 1a, został zakwalifikowany do etapu finałowego Wojewódzko - Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda. Odbędzie się on 14 maja br. w Rumii. Już dzisiaj życzymy Szymonowi tytułu laureata!

Wielką radością był dla szkoły udział także trzech innych uczniów - Adama Sosnowskiego z klasy 1a, Błażeja Brozdowskiego z klasy 1b i Konrada Janusza z klasy 3b4 w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wyżej wymienieni uczniowie zdobywając najwyższe wyniki w etapie szkolnym Konkursu (przeprowadzonym 9-10 marca 2022 r.) reprezentowali przed tygodniem (21 kwietnia br.) naszą szkołę w kolejnym etapie. Wraz z opiekunem - ks. Marcinem Marciniakiem, udali się do Elbląga, gdzie odbywały się konkursowe zmagania weryfikujące znajomość Ksiąg Jeremiasza i Listów św. Piotra Apostoła. Spośród blisko 40 uczestników, jedynie trzy osoby awansowały do etapu centralnego. Do pełnego sukcesu zabrakło niewiele, ale i na tym etapie udział naszych uczniów jest sukcesem i owocem sporego wysiłku, jaki włożyli w przygotowanie się i zapoznanie z niełatwą lekturą ksiąg biblijnych.

- Zachęcamy do udziału w konkursach przedmiotowych, także w tym zakresie, który pozwala nam poznawać fundamenty, na których została zbudowana nasza cywilizacja. Może to najlepszy sposób, by przez wnikliwą lekturę Biblia nie pozostawała tytułowym nieznanym lądem? – mówi ks. Marcin Marciniak.

informacja i zdjęcia: I LO w Malborku