Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Urząd Miasta Malborka otrzymał nagrodę "Przyjazny Urząd"

2022-04-27 07:38:11 (ost. akt: 2022-04-27 08:06:40)

23 kwietnia o godz. 11.00 w historycznych, dostojnych wnętrzach Sali Kolumnowej Pałacu Radziwiłłów w Krakowie-Balicach odbyła się uroczysta Gala VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Instytucji Administracji Publicznej "Przyjazny Urząd". Podczas gali nagrodę "Przyjazny Urząd 2022" w kategorii "Wzorowa jakość" odebrał zastępca Burmistrza Malborka Jan Tadeusz Wilk.

Konkurs „Przyjazny Urząd” wyróżnia i promuje instytucje publiczne, które na pierwszym miejscu stawiają jakość w relacjach z klientem (interesantem), wysoką kulturę pracy, nowoczesne zarządzanie publiczne, profesjonalizm i rzetelność w podejściu do świadczenia usług dla obywateli. Konkurs pomaga budować nowoczesną markę wyróżnionych w nim placówek jako placówek otwartych na potrzeby obywateli, solidnych, kompetentnych i życzliwych. Zgłoszenia w VII edycji Konkursu przyjmowane były do 18 lutego 2022 roku. Następnie zostały one poddane wnikliwej ocenie, której wyniki zaprezentowano na Gali Konkursowej w Krakowie-Balicach.

Godło „Przyjazny Urząd” przyznaje Kapituła złożona z ekspertów i praktyków administracji publicznej, specjalizujących się naukowo lub zawodowo w problematyce administracji publicznej i zarządzania jakością. W Kapitułach dotychczasowych edycji Konkursu zasiadali badacze pracujący na czołowych polskich uniwersytetach, m.in. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Byli wśród nich eksperci od zarządzania, prawnicy i politolodzy. W trakcie Gali prowadzący uroczystość Michał Zacharek szczegółowo przedstawił sylwetki i osiągnięcia sędziów Konkursu.

W trakcie Gali omówiono wyniki i zasady certyfikacji konkursowej, wręczono dyplomy i statuetki oraz nagrody specjalne, przyznawane m.in. za innowacje procesowe wdrożone z powodzeniem w ocenianych urzędach, a także za działalność administracji publicznej z obszaru CSR. Gratulacje Laureatom „Przyjaznego Urzędu” złożył osobiście Prezes Zarządu Quality Institut, Piotr Celej, który wygłosił także przemówienie poświęcone m.in. roli jakości w zarządzaniu publicznym oraz bogatej historii Pałacu Radziwiłłów w Balicach.

http://m.82-200.pl/2022/04/orig/fjhvsas9sg0ccru2u6max-8165.jpg
materiały organizatora