Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Tłumy w "Sienkiewiczówce" podczas Dnia Otwartego!

2022-04-27 07:28:34 (ost. akt: 2022-04-27 07:34:22)

22 kwietnia br., tuż przed godziną 9 rano, pierwsi goście zawitali w progi I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. W auli szkolnej przywitali odwiedzających zarówno nauczyciele jak i uczniowie, którzy w tym dniu wcielili się w rolę przewodników po szkole.

Zanim jednak młodzież udała się na spacer po Sienkiewiczówce, przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą edukacyjną i obejrzeć film promocyjny. W międzyczasie wysłuchali kilku utworów wokalistów szkolnego zespołu Parafraza – Roberta Puczkę oraz Janka Gostumskiego.

Nauczyciele liceum wraz z uczniami przygotowali ciekawą i bogatą ofertę zajęć – warsztaty z emisji głosu, quizy językowe, fizyczne pokazy doświadczalne, konkursy przedmiotowe (matematyczne, informatyczne) czy turniej gry FIFA.

Licealni „piloci” oprowadzali po wyremontowanych szkolnych korytarzach opowiadając o tradycyjnych imprezach: Dniu Patrona i przygotowywanych z tej okazji plakatach filmowych, które zdobią korytarze; prężnie działającym Samorządzie Uczniowskim, który aktualnie przygotowuje pożegnanie tegorocznych maturzystów – Henryki; akcjach charytatywnych w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, Malwirze – malborskim wiosennym rajdzie; szkolnym zespole wokalnym Parafrazie czy cyklicznych audycjach radiowych realizowanych przez naszych uczniów - Radio Bigos. Zwiedzający usłyszeli także relacje z pobytu w Błękitnej Szkole na Helu, obserwatorium astronomicznym w Piwnicach i innych ciekawych miejscach, które w ciągu roku odwiedzają nasi uczniowie.

W odnowionej bibliotece szkolnej Kacper Katulski, uczeń trzeciej klasy, witał odwiedzających słowami: "biblioteka szkolna to autentyczna przystań, w której nie zawsze jest cisza...bo "się dzieje"! Tak, biblioteka to przystań dla każdego! Można tu nie tylko poczytać, pograć w planszówkę czy w ramach odstresowania pokolorować przygotowany przez bibliotekarzy szablon kolorowanek. To miejsce, gdzie w ramach „Galerii Szkolnej”, bibliotekarze eksponują prace plastyczne uczniów. Kacper, autor prac plastycznych o bardzo indywidualnej kresce, w interesujący sposób wprowadzał gości w świat pasji uczniowskich, opowiadając o swoich i innych pracach wyeksponowanych w bibliotece.

Finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii - zespół ArtEko 2 i Zespół Królika Ratownik - zaprezentowali uczniom swoje projekty społeczne, opowiadając o zajęciach ekologiczno- plastycznych dla najmłodszych dzieci oraz zajęciach z pierwszej pomocy, które prowadzili dla swoich młodszych kolegów.

Uczniowie poznali też bazą sportową szkoły, gdzie w sali gimnastycznej kibicowali rozgrywkom piłki siatkowej oraz obserwowali zajęcia fitness, na boisku szkolnym zaś oglądali mecz tenisa ziemnego. Zwieńczeniem spaceru po Sienkiewiczówce była „wizyta” w przyszkolnym ogrodzie, który już teraz zachwyca piękną zielenią. Jednak najciekawszym okazem wzbudzającym podziw jest ponad 160 - letni dąb szypułkowy, będący Pomnikiem Przyrody.

- Dzień Otwarty szkoły z perspektywy odwiedzających był udany! I Liceum Ogólnokształcące odwiedziło w sumie ponad 800 uczniów z powiatu malborskiego, jak i spoza niego. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Czekamy na Was!!! – dziękują organizatorzy Dnia Otwartego w I LO

informacja i zdjęcia: LO w Malborku