Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Uczniowie ZSP nr 3 w projekcie "Matura OMG ..., ale kwit trzeba mieć!"

2022-04-27 07:11:27 (ost. akt: 2022-04-27 07:15:48)

Dobiegł końca w roku szkolnym 2021/2022 projekt „Matura OMG …, ale kwit trzeba mieć!”, do którego po raz kolejny przystąpił Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Pan Mariusz Holz - nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

Przedsięwzięcie kierowane było do uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego, których przedstawiciele wspólnie rozwiązywali zadania maturalne z matematyki. Grupą odbiorców byli przyszli maturzyści Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

- W projekcie tym głównymi bohaterami byli uczniowie, prezentujący sposoby rozwiązywania zadań z matematyki. Należy wspomnieć, iż spotkania były przeprowadzane pod czujnym okiem nauczycieli matematyki, którzy w każdym potrzebnym momencie wspierali młodych wykładowców. Warto również zauważyć, że malborska „trójka” to jedyna szkoła z powiatu, która przystąpiła do projektu – mówią nauczyciele ZSP nr 3.

Za ogromny sukces uznaje się fakt, iż zajęcia w obecnej edycji były prowadzone przez troje uczniów ZSP nr 3 w Malborku i są nimi: Jakub Szymański - uczeń klasy 4 La, Karolina Juchta - uczennica klasy 4 Lb oraz Dawid Frontczak - uczeń klasy 4 K. Na ręce Pana Dyrektora oraz uczniów zostały wręczone podziękowania za udział w projekcie.

To jednak nie koniec...
Mając na uwadze polepszenie kondycji matematycznej przyszłych maturzystów, nauczyciele matematyki wraz z uczniami biorącymi udział w projekcie „Matura OMG …, ale kwit trzeba mieć!”: Jakubem, Karoliną oraz Dawidem, do których dołączył Miłosz Sulikowski uczeń kasy 4 La, zorganizowali spotkania przygotowujące do matury w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku. Był to cykl ośmiu spotkań prowadzonych przez wcześniej wymienionych uczniów pod okiem nauczycieli w wersji on-line. Zajęcia okazały się wyzwaniem dla prowadzących jak i odbiorców. Była to dodatkowa forma przygotowania się do egzaminu dojrzałości, która trafiła do sporej grupy społeczności szkolnej.

- Z tego miejsca warto podziękować uczniom - wykładowcom za poświęcony czas, za solidne i profesjonalne przygotowywanie się do spotkań. Karolinie, Miłoszowi, Jakubowi i Dawidowi życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym, wielu sukcesów oraz tego, aby matematyka towarzyszyła im każdego dnia, a wiedzę z nią związaną potrafili wykorzystać w życiu codziennym – dodają nauczyciele.

Opiekunem szkolny była nauczycielka matematyki Marlena Glosa.

informacja i zdjęcie: ZSP nr 3 w Malborku