Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Uczeń ZSP nr 3 drugi w Polsce. Nagrodą indeks WZiE

2022-04-25 11:52:40 (ost. akt: 2022-04-25 12:02:51)

Jakub Filipkowski, uczeń klasy trzeciej kształcący się w zawodzie technik rachunkowości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku zdobył drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wiem na bank - Indeks na WZiE” on-line, organizowanym przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym -II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Celem głównym Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Konkurs polegał na rywalizacji indywidualnej, składającej się z dwóch etapów. I etap Konkursu obejmował rozwiązanie testu on-line na wcześniej przygotowanej platformie e-nauczanie. Każdy z uczestników I etapu rozwiązywał indywidualnie test składający się z 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Do I etapu ostatecznie przystąpiło 128 osób. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 10 uczniów z całej Polski, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Każdy z uczestników przygotował projekt uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego a następnie prezentował go przed niezależną komisją. Jakub zaplanował otwarcie kwiaciarni i opowiedział o swoim pomyśle w zachwycający sposób.

Nagrodą w konkursie jest indeks pozwalający na przyjęcie na wybrany kierunek studiów bez postępowania kwalifikacyjnego opartego na punktacji wynikającej z egzaminu maturalnego oraz nagrody rzeczowe.

Opiekunami ucznia były nauczycielki przedmiotów zawodowych Magdalena Demakowska i Beata Zych

informacja i zdjęcie: ZSP nr 3 w Malborku