Piątek, 24 marca 2023. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

XII Malborskie Spotkania Akordeonowe

2022-04-25 07:14:34 (ost. akt: 2022-05-06 10:45:41)

W dniach 6-7 maja 2022 r. w Malborku odbędą się XII Malborskie Spotkania Akordeonowe.

Podczas poprzednich edycji Malbork gościł wiele znakomitości ze świata akordeonowego, wśród nich: Zespół Motion Trio, Marcina Wyrostka, Klaudiusza Barana, Pawła Janasa, Rafała Grząkę, Cezarego Paciorka, Jarosława Bestera, Krzysztofa Naklickiego, Bartosza Kołsuta, Krzysztofa Olczaka, Elżbietę Rosińską oraz Boruta Zagoranskiego.

W tym roku przeprowadzone zostaną WARSZTATY AKORDEONOWE dla solistów Szkół Muzycznych I i II st.

Poprowadzą je:
doc. Raimondas Svackievičius

Kierownik Katedry Akordeonowej Akademii Muzyki i Teatru na Litwie, absolwent tejże akademii w klasie doc. Zity Abromavičiūtė, odbył staż u kompozytora i akordeonisty Bogdana Dowlasza w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Akademia Muzycznej w Helsinkach (Finlandia)w klasie Mattiego Rantanena. Studia zakończyły się studiami podyplomowymi w Królewskim Konserwatorium w Hadze (Holandia) u profesorów Friedricha Lipsa i Johanna De Witha. Laureat nagród na wielu konkursach akordeonowych organizowanych na Litwie, a także w międzynarodowych konkursach akordeonowych „Citta di Castelfidardo”, „Pianello Val Tidone”, „Premio Internazionale per fisarmonica Stefano Bizzarri” we Włoszech. W IX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Premio Internazionale per fisarmonica Stefano Bizzarri” w 2000 roku oprócz I nagrody otrzymał również najwyższą nagrodę w konkursie – „Złotą Lirę”.
http://m.82-200.pl/2022/04/orig/1-8147.jpg

dr hab. Paweł Zagańczyk
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie – występował na Litwie, Ukrainie, Słowacji, w Austrii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Paweł Zagańczyk koncertuje też na bandoneonie z niemieckiej manufaktury Uwe Hartenhauera. Jako solista występował z wieloma orkiestrami pod batutą: Michała Nesterowicza, Maji Metelskiej, Jerzego Maksymiuka, Adama Klocka, Georgiosa Balatsinosa, Bohdana Jarmołowicza, Zygmunta Rycherta, Janusza Przybylskiego, Wojciecha Rajskiego, Tadeusza Dixy, Radosława Labahua, Rafała Kłoczko, Szymona Morusa czy Ariela Ludwiczaka. Zdobył wiele branżowych nagród: Zasłużony dla Kultury Polskiej, Pomorską Nadzieję Artystyczną przyznawaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrodę dla twórców kultury
burmistrza miasta Pruszcz Gdański, Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla
Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Jest stypendystą Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta
Miasta Gdańska, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
http://m.82-200.pl/2022/04/orig/2-8148.jpg

Warsztaty odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej I st im . Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku. Każdy z uczestników skorzysta z dwóch lekcji (czas 45 min ) po jednej z każdym z wykładowców. Liczba uczniów jest ograniczona – do 25 .

Do pobrania karta zgłoszenia

Decyduje kolejność zgłoszeń.
Kartę zgłoszenia , załączoną poniżej wysyłamy na adres mailowy szkoły psmmalbork@list.pl do 30 kwietnia 2022 roku
Zapisanego ucznia obowiązuje wpisowe w wysokości 50 zł, wpłacone na poniższy rachunek bankowy (w nazwie imię i nazwisko ucznia z dopiskiem - DAROWIZNA)
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki nr konta 14 2030 0045 1110 0000 0200 9790

Cele:
• Popularyzacja muzyki akordeonowej
• Poszukiwanie inspiracji dla uczniów do dalszej pracy i efektywnego
ćwiczenia
• Rozbudzenie zainteresowania grą na akordeonie wśród dzieci i młodzieży
• Wymiana doświadczeń i integracja akordeonistów w środowisku
uczniowskim i nauczycielskim
• Promocja młodych wykonawców (akordeonistów) oraz uhonorowanie ich
dyplomami i koncertem ze światowej sławy zespołem
http://m.82-200.pl/2022/04/orig/malborskie-spotkania-akordeonwe-plakat-1-8152.jpg

https://m.82-200.pl/2022/05/orig/fb-img-1651833744603-8201.jpg