Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Smutne wierszyki zniszczonych kwiatków na Zielonych Skwerach

2022-04-22 09:45:15 (ost. akt: 2022-04-22 09:53:45)

Na Zielonych Skwerach stanęły tabliczki z wierszykami związanymi z niedawną dewastacją nowo nasadzonych tam roślin. Przed dwoma tygodniami mieszkańcy Malborka, a w szczególności dzieci i młodzież z malborskich szkół i przedszkoli, dokonali nasadzeń kwiatów i krzewów na terenie miasta, między innymi stworzyli łąkę kwietną w sąsiedztwie Szkoły Łacińskiej, która niebawem powinna zachwycać osoby przechodzące w tym miejscu.

Piękna inicjatywa, która miała na celu nie tylko upiększenie poszczególnych terenów, ale również inspirowanie mieszkańców do dbałości o miasto, utożsamianie się z miastem przyjaznym środowisku oraz edukację proekologiczną. Jednak nie wszystkim ten pomysł się spodobał. Pomimo tabliczek z autografami wykonawców i prośbami o uszanowanie ich pracy, część kwiatów została zniszczona. Niektórym nie zależy niestety na pięknym, zadbanym i zielonym mieście, a wręcz przeciwnie. Wolą jak jest źle i brzydko.

My jednak nadal zachęcamy do dbania o nasze miasto i zwracania uwagi na osoby niszczące zieleń na jego terenie. W tym celu na Zielonych Skwerach wypowiedziały się również same roślinki:

„Chciałam tu zakwitnąć,
a musiałam zniknąć.
Czy się komuś spodobałam,
czy mu tylko przeszkadzałam?”

To miało być moje miejsce,
Ktoś jednak wyrwał mi serce.
Nie zachwycę Was swym kwiatem,
bo ktoś zniszczył tę rabatę!”


Czy taki apel pomoże? Miejmy nadzieję, że tak. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy z tak wielkim zaangażowaniem wieli udział w przedsięwzięciu!

Pilotaż został wykonany i sfinansowany w ramach międzynarodowego projektu „KAIRÓS - Heritage as Urban regeneration”, którego Miasto Malbork jest partnerem.http://m.82-200.pl/2021/07/orig/untitled-2-7257.jpg
http://m.82-200.pl/2021/07/orig/untitled-1-7256.jpg