Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Sukces piłkarek z ZSP nr 4 w finale wojewódzkim piłki nożnej

2022-04-22 07:56:03 (ost. akt: 2022-04-22 08:03:28)

W rozegranym w Lęborku Finale Wojewódzkim XXII Licealiady w piłce nożnej dziewcząt zawodniczki ZSP nr 4 w Malborku zwyciężyły pokonując w finale drużynę II LO z Tczewa 2:1.

Warto nadmienić, że w tczewskiej drużynie występowały głównie zawodniczki I ligowej Pogoni Tczewa w tym dwie reprezentantki Polski Magdalena Sobal i Julia Jędrzejewska. W fazie grupowej malborska drużyna pokonała 1:0 drużynę z Wejherowa i 5:0 dziewczęta z Gdańska. Godne uwagi jest również, iż najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana jednogłośnie Julia Sitarz z ZSP nr 4 w Malborku.
- Chciałbym podkreślić, że dziewczęta zrealizowały w pełni założenia taktyczne we wszystkich meczach oraz bardzo dobrze zostały przygotowanie przez trenera Andrzeja Głowackiego- mówi Henryk Pawłowski trener zwycięskiej drużyny- Sukces osiągnęliśmy wspólnie dzięki ambitnej postawie wszystkich zawodniczek. Dziękuję również dziewczętom z Tczewa za postawę "Fair Play", które po przegranym meczu pogratulowały nam zasłużonego zwycięstwa.
Skład: Stec Wioletta, Sitarz Julia, Deranek Katarzyna, Podsiadło Sara, Talenta Paulina, Mysiakowska Kinga, Dryla Olwia, Borecka Oliwia, Justa Paulina, Murawska Dominika.

Nadesłał Koordynator klas sportowych w IV LO w Malborku trener Henryk Pawłowski
http://m.82-200.pl/2022/04/orig/licealiada1-8132.jpg