Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Pomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej kadencja 2022-2024 zainaugurowany

2022-04-22 07:36:55 (ost. akt: 2022-04-22 07:54:11)

21 kwietnia obyło się pierwsze, uroczyste posiedzenie z udziałem Marszałek woj. Pomorskiego Pani Agnieszki Kapała-Sokalska i Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Pani Katarzyny Weremko.

Komitet to grono konsultacyjno- doradcze, opiniujące i wspierające Zarząd Województwa Pomorskiego w działaniach wzmacniających rozwój ekonomii społecznej w woj. pomorskim. Ponad 30 osobowa grupa składa się z przedstawicieli samorządów, związków zawodowych, pracodawców, naukowców oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego i przedstawicieli Wojewody.
Urząd Miasta Malborka reprezentuje w tym gronie Pani Anna Olkowska-Jacyno, która odebrała powołanie do prac w komitecie.
- Dziękuję Panu Marszałkowski woj. Pomorskiego za zaufanie, Panu Burmistrzowi Miasta Malborka za rekomendację i wsparcie. Duża radość pracować w tak znakomitym gronie. Zapraszam także wszystkie organizacje pozarządowe z powiatu malborskiego do wspólnej pracy. Obecność przedstawiciela samorządu malborskiego w Komitecie Rozwoju Ekonomii Społecznej to możliwość realnego zwrócenia uwagi na problemy i wyzwania jakie ma III sektor, ze szczególnym uwzględnieniem działań podmiotów ekonomii społecznej. To także wpływ na tworzone w województwie dokumenty strategiczne ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich uwag płynących od malborskich NGO-sów. Życzę wszystkim powołanym dobrej pracy na rzecz III sektora w regionie, a ekonomii społecznej rozwoju - powiedziała Anna Olkowska-Jacyno.