Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Stanikowy Zawrót Głowy dobiera i przekazuje biustonosze dla uchodźczyń z Ukrainy

2022-04-20 12:16:46 (ost. akt: 2022-04-21 06:15:15)

Fundacja Wsparcie na Starcie, do której należy sklep brafittingowy Stanikowy Zawrót Głowy, mieszczący się w Malborku przy ulicy Mickiewicza 31a/2 prowadzi akcję humanitarną, która ma na celu budowanie zdrowych nawyków dbania o piersi u kobiet, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Akcja jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez punkty.

Fundacja zgłosiła się z apelem do firmy bieliźnianej Panache o nieodpłatne przekazanie jako pomoc humanitarną dla ukraińskich uchodźczyń bielizny ze starych, zalegających w magazynach kolekcji. Firma ta przekazała Fundacji jako pomoc humanitarną w pierwszej turze dostaw aż 11000 sztuk bielizny, która dalej jest przekazywana bezpłatnie ukraińskim kobietom przez brafitterki będące wolontariuszkami Fundacji, które zlokalizowane są w całej Polsce. Towar jest dostarczany przez Fundację do sklepów brafittingowych prowadzonych przez ich wolontariuszki.

- Wierzymy, że dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza pozwoli uchodźczyniom choć na chwilę zapomnieć o traumie jaką przeżywają, poczuć się zaopiekowaną, ważną i na nowo kobiecą. Aby do tego doszło, wydanie biustonoszy poprzedza brafitting, czyli dopasowanie bielizny do indywidualnych potrzeb ich ciał. W drodze do Polski jest jeszcze 25 000 sztuk bielizny – mówi Izabela Sakutova, prezeska fundacji Wsparcie na Starcie.

W naszej okolicy sklepem brafittingowym działającym w ramach tej akcji humanitarnej jest Stanikowy Zawrót Głowy mieszczący się w Malborku przy ulicy Mickiewicza 31a/2. Adresy wszystkich sklepów zaangażowanych w akcję znajdują się na tej stronie: https://www.wsparcienastarcie.edu.pl/brafitterki-dla-ukrainek.

informacja: Fundacja „Wsparcie na Starcie”

http://m.82-200.pl/2022/04/orig/instagram-jezyk-ukrainski-8126.png

http://m.82-200.pl/2022/04/orig/brafitterki-dla-ukrainke-strzalka-8125.png