środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Tymoteusz Majcher wojewódzkim finalistą w zakresie kompetencji społecznych

2022-04-19 08:23:38 (ost. akt: 2022-04-19 08:24:04)

Tymoteusz Majcher - uczeń III klasy Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik programista zajął 6. miejsce w wojewódzkim finale Pomorskiej Ligi Zadaniowej w zakresie kompetencji społecznych.

Na tym etapie udział wzięło 27 uczestników. Nasz wojewódzki finalista był jedynym uczniem z technikum i z powodzeniem konkurował z licealistami. Kompetencje społeczne wymagają od uczestnika wiadomości i umiejętności z kilku przedmiotów: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze.
Tymoteusz - którego do Ligi zgłosiła wychowawczyni Marlena Glosa - rozpoczął rywalizację jesienią 2021 roku. Po zaliczeniu etapu szkolnego Tymoteusz dostał się do rozgrywki powiatowej. I tutaj pokazał, co potrafi. Za wykonanie obowiązkowych zadań - napisanie pięciu prac - uzyskał najwyższy wynik w całym województwie 48 pkt. na 50 możliwych i zajął 1. miejsce! Tym samym jako laureat konkursu powiatowego zakwalifikował się do finału wojewódzkiego.

19 marca 2022 roku w budynku Politechniki Gdańskiej spotkali się najlepsi zadaniowcy, którzy zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi. Ponadto nasz uczeń skorzystał z możliwości wykonania zadania dodatkowego, które pozwalało dodatkowo zdobyć 10 punktów. Zadanie to wiązało się z koniecznością poznania dzieł malarskich tematycznie powiązanych z historią i kulturą Pomorza. Tymoteusz, wykorzystując czas zimowych ferii, zwiedził podczas wizyty w Gdańsku bogatą kolekcję malarstwa, będącą własnością Muzeum Narodowego.

Ostatecznie w etapie wojewódzkim uczeń naszej szkoły zajął wysoką 6. lokatę. Różnice punktowe były minimalne - między 1. a 6. miejscem tylko 4 punkty. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wymagał od uczestnika szerokiej wiedzy i niezwykłej kreatywności. Na wszystkich poziomach konkursu Tymoteusz mógł liczyć na pomoc merytoryczną i wsparcie nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Serdecznie gratulujemy Tymoteuszowi wielkiego sukcesu i życzymy, aby nadal rozwijał swoje zainteresowania. Opiekunem ucznia była Izabela Trofimowicz-Paziak.