Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Mistrzostwa ZSP 4 w piłce siatkowej

2022-04-14 09:53:37 (ost. akt: 2022-04-14 09:55:11)

Cykliczne mistrzostwa szkoły o puchar dyrektora ZSP 4 w Malborku w piłkę siatkową, odbyły się w miniona środę, 13 kwietnia w sali sportowej szkoły. Zawody, które odbywają się już od kilku lat, cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

W planach było przyjęcie do rozgrywek 12 zespołów, jednak organizatorzy ulegli namowom drużyn, które nie zdążyły na czas i ostatecznie w turnieju wzięło udział 14 klas. Warto podkreślić, że drużyny niejednokrotnie grały w składzie koedukacyjnym, co tylko uatrakcyjniało rozgrywki.

W trakcie turnieju rozegrano 36 spotkań, które wyłoniły mistrza ZSP4 w Malborku. Mistrzostwo wywalczyli zawodnicy najstarszej klasy w szkole, którzy już za chwilę opuszczą mury malborskiej „mundurówki”. Zwycięska klasa 4 TBE wystąpiła w składzie; Szulim Sebastian, Szymański Mateusz, Kapiszka Jakub, Jaroszewski Oskar, Boćkowski Sebastian i Konieczka Jakub. Drugie miejsce przypadło w udziale klasie III TPe, a trzeci stopień podium zajęła klasa II LOs.

Sprawnie i w sposób zorganizowany zawody zostały przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego Mirosława Seiberta, Mariusza Śwista i Karola Pikały, zaś nagrody rzeczowe dla dwóch pierwszych zespołów wręczył wicedyrektor szkoły Waldemar Miszkiewicz.