Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Hotelarze z ZSP nr 3 na „Pomorskich Horyzontach Turystyki”

2022-04-13 07:45:46 (ost. akt: 2022-04-13 07:46:23)

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa z klasy 3 GH, reprezentowali szkołę na „Pomorskich Horyzontach Turystyki” – konferencji organizowanej 6 kwietnia 2022 w sali kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja śniadeckiego w Gdańsku.

Wydarzenie prowadził dr Remigiusz Dróżdż, a uczestniczyło w nim wielu przedstawicieli lokalnych władz samorządowych oraz wiodących instytucji w branży turystyczno-hotelarskiej, wśród których nie zabrakło m.in. Marszałka Województwa Mieczysława Struka, Dyrektor Departamentu Turystyki Marty Chełkowskiej, przedstawicieli: Polskiej Izby Turystyki - Bogdana Donke, Izby Gospodarczej Hoteli Polskich - Stanisława Wilgockiego, Urzędu Miasta ds. Hoteli - Katarzyny Olczyk.
Podczas wystąpień, uczniowie mieli możliwość poznać planowane perspektywy rozwoju naszego województwa w zakresie turystyki i hotelarstwa oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o strukturze bazy noclegowej, jaką dysponuje nasz region. Wystąpienia osób odpowiedzialnych za kształtowanie regionalnych produktów turystycznych, pokazały pasję i kreatywność działań, jakie podejmowane są z myślą o przyciągnięciu turystów do naszego województwa, uświadomiły równie skalę problemów związanych z sezonowością i pandemią, jakim w ostatnich latach stawiają czoła hotelarze. Uczniowie mieli także okazję przekonać się, jak ważne są umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi multimedialnych, do monitorowania i analizowania preferencji klientów. Konferencja pokazała, że hotelarstwo i turystyka w połączeniu z gastronomią, która stanowi nieodłączny element tak modnej w ostatnich latach „turystyki kulinarnej”, w istotny sposób kształtują gospodarkę naszego regionu.

Organizatorzy konferencji pokazali, jak duże jest zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników branży turystycznej i hotelarskiej. AWFiS to uczelnia, która od lat kształci studentów na kierunku „Turystyka i Rekreacja”, a od przyszłego roku także na kierunku „Turystyka i Hotelarstwo”. Być może nasi absolwenci, w przyszłości zechcą skorzystać z tej oferty studiów, tym bardziej, że studia na państwowej uczelni, jaką jest AWFiS, są bezpłatne, a podczas rekrutacji obowiązuje konkurs świadectw.

Udział w „Pomorskich Horyzontach Turystyki” dostarczył uczniom wielu ciekawych informacji związanych z branżą hotelarską, w której się kształcą. Hotelarze nie odmówili sobie także przyjemności spaceru po jednym z najpiękniejszych kompleksów zielonych naszego regionu – Parku Oliwskim, który uśpiony czeka na nadejście wiosny, a od dwóch tygodni przyciąga odwiedzających do nowo otwartej palmiarni, która póki co, jest bezpłatna dla zwiedzających.