Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

I Pomorska Liga Szachowa Szkół Podstawowych

2022-04-13 07:37:47 (ost. akt: 2022-04-13 07:39:36)

I Pomorska Liga Szachowa Szkół Podstawowych to cykl turniejów, na które zostały zaproszone wszystkie szkoły naszego województwa. Turnieje odbywały się od 20 listopada 2021 do 26 III 2022 roku.

Taki długi termin rozgrywek był spowodowany przez sytuację pandemiczną, ale wreszcie udało się rozegrać wszystkie pięć turniejów! W tym tygodniu organizatorzy, czyli Szkoła Szachowa Król i Królowa, ogłosili oficjalne wyniki, więc mogę o nich poinformować.

W rozgrywkach wzięły udział 43 szkoły, reprezentowane przez 98 zawodniczek i zawodników. W takiej stawce, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku, odniosła ogromny sukces zajmując 1 miejsce!

Na sukces drużyny złożyły się świetne wyniki indywidualne naszych szachistów:

- W kategorii Open, czyli wśród wszystkich zawodników turnieju, 1 miejsce wywalczyła Julia Gałązka z klasy 8 A, na miejscu 6 promowanym nagrodą, znalazł się Kosma Magiera z klasy 8 A.

- W kategorii dziewcząt na 2 miejscu znalazła się Patrycja Szklarczyk z klasy 8 A, na 5 pozycji uplasowała się Karmelita Magiera z klasy I A.

- W kategorii chłopców do lat 10, miejsca 5 i 6 wywalczyli bracia Igor i Natan Komasarowie.

Wyrazy uznania dla wszystkich zawodników za ich entuzjazm, zaangażowanie, hart ducha i walkę! Brawo!

Ogromne podziękowania należą się również rodzicom naszych szachistów, państwu Komasarom i panu Magierze, którzy stanowią część drużyny, zapewniając transport, pocieszając w trudnych chwilach i spiesząc z radami!

Nasza drużyna reprezentowała nie tylko szkołę, ale całe nasze miasto, ponieważ wszyscy zawodnicy są członkami sekcji szachowej MCKiE, kierowanej przez pana Marka Dackiewicza, gdzie doskonalą swoje umiejętności w Królewskiej Grze. Jemu też bardzo dziękuję za świetną współpracę!

Gros naszych zawodniczek i zawodników, to drużyna która już w maju będzie walczyć w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych.

Turnieje odbyły się w dniach:
20 XI 21
11 XII 21
29 I 22
12 III 22
26 III 22

Wyniki dostępne na stronie:
https://pomorskaligaszachowa.pl

Mariusz Dudek
opiekun kółka szachowego
w SP6 w Malborku