Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2022-04-11 08:50:20 (ost. akt: 2022-04-11 08:54:09)

9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wydarzenie przebiegło pod patronatem Burmistrzem Miasta Malborka oraz we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Malborku.

Uczestników przywitali burmistrz miasta Malborka pan Marek Charzewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku pani Ewa Ciechowska. KPP w malborku reprezentowali pokomisarz Katarzyna Marczyk, aspirant Sylwia Kowalewska, sierżant sztabowy Mariusz Matura i starszy posterunkowy Katarzyna Kowalska.

Uczniowie z malborskich podstawówek współzawodniczyli w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 roku życia oraz powyżej 10 roku życia.

Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie każdy musiał przejechać rowerem po specjalnie do tego przygotowanym torze. Ten etap wymagał dużych umiejętności i opanowania, co potwierdzają pracownicy szkoły, którzy przed konkurencją osobiście pokonali (lub nie) ustawione przeszkody.

Wszyscy uczniowie musieli również zaliczyć sprawdzian umiejętności w miasteczku ruchu drogowego, które znajduje się na terenie szkoły. W tym etapie sędziowali przedstawiciele policji. Ważnym etapem był sprawdzian wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Było o co walczyć, ponieważ pan burmistrz Marek Charzewski ufundował do wygrania dwa rowery. Na nowych jednośladach odjechali ze szkoły Pola Dzierwa (SP2, grupa młodsza) oraz Bartłomiej Brodzik (SP2, grupa starsza).

Klasyfikacja szkół prezentuje się następująco:
grupa do 10 roku życia:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Malborku

grupa powyżej 10 roku życia:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku
2 miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku

Wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie otrzymali upominki i gratulacje z rąk burmistrza.

Na koniec uczestnicy i organizatorzy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem oraz słodkimi przekąskami, które ufundowała firma "Ciacho". Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i za udział w konkursie oraz liczymy na liczne uczestnictwo w przyszłym roku!

Nadesłał: Maciej Kloc, SP nr 2