Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

„Randka to spotkanie tych, którzy mają się zakochać” czyli o poetyckiej zabawie z Panem Poetą, w bajkach którego zakochali się mali czytelnicy malborskiej biblioteki

2022-04-11 08:15:59 (ost. akt: 2022-04-11 08:20:32)

Czwartkowy poranek 7 kwietnia w malborskiej Mediatece rozpoczął się od spotkania z panem Poetą. Zaproszony gość uświetnił swoim show tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej w naszej bibliotece.

Poetycka przygoda rozpoczęła się wspólnie z „Kurą, co tyła na diecie”. Uległa ona modzie na szczupłość i poddała… szczególnej diecie. W zabawnej historyjce autor przemyca ważną puentę o tolerancji i samoakceptacji: „A dla siebie i kogutka piękna jestem! Choć krąglutka!”.

Pan Poeta od samego początku nawiązał świetny kontakt z maluchami. Postaci z jego książek mówiły do dzieci, Kurę można było „nakarmić”, a z „Kaczką co przebrała miarkę” pobawić w balonowej animacji na falującym morzu.
Furorę zrobiła kacza garderoba, w którą dzieci mogły wystroić nie tylko siebie, ale także Pana Poetę. Niecodzienne okulary, kolorowe peruki, kapelusze, pluszowe maski z magicznego kufra krążyły z rąk do rąk, wywołując okrzyki entuzjazmu zachwyconych dzieci. Kaczka -modnisia niestety nie dotarła na randkę z kaczorem. „Przegapiła randkę bo chciała wyglądać bosko” – stwierdziły dzieci.
Na zakończenie spotkania balonom zostały przyklejone skrzydła, a panie nauczycielki i opiekunki rysowały im buźki. Balonowego ptaka dzieci zabrały do domu.

Dzieci udzieliły wywiadu Radiu Malbork.
Przedszkolaki zapytane przez Pana Poetę co to jest randka odpowiedziały, że to „spotkanie tych, którzy mają się zakochać”. Bez wątpienia dzieci i my wszyscy zakochaliśmy się w dowcipnych poetyckich opowiastkach Pana Poety.
Tradycyjnie na zakończenie można było zakupić książki autora oraz otrzymać dedykację.

Wszystkie książki Pana Poety przezabawnie zilustrowane przez Joannę Młynarczyk dostępne są do wypożyczenia w naszej Mediatece – Filii dla Dzieci i Młodzieży (budynek Szkoły Łacińskiej). Serdecznie zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Marzena Gliniewicz – Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku

Fotorelacja z wydarzenia