Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Spotkanie nauczycieli w malborskiej filii PBW - "Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy?"

2022-04-08 07:32:55 (ost. akt: 2022-04-08 07:40:28)

Wojna na Ukrainie wpłynęła na nas wszystkich. Przed ogromnym wyzwaniem stanęli również nauczyciele. Wychodząc naprzeciw potrzebom zorganizowaliśmy w malborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w spotkanie dla nauczycieli: wychowawców, pedagogów i psychologów.

Pierwszą część szkolenia poświęconego „Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy?” prowadziła traumatolożka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Malborku - pani Karolina Bakalarz.

W dalszej części przedstawiono ofertę książek terapeutycznych dla polskich dzieci i portale z literaturą w języku ukraińskim dla dzieci z Ukrainy. W Internecie pojawiła się bogata oferta z bajkami po ukraińsku w formie ebooków, audiobooków oraz filmów.
Bibliotekarze rozumiejąc swoją rolę wspomagania nauczycieli zakupili literaturę dydaktyczną, która pomoże w pracy z uczniami z Ukrainy (język polski jako język obcy).
Jak bardzo potrzebne było spotkanie o takiej tematyce niech świadczy fakt, że z powodu dużego zainteresowania zdecydowaliśmy się na powtórzenie szkolenia w kolejnym tygodniu.
Odbyły się dwa spotkania 30 marca i 6 kwietnia.
Najdłuższa częścią spotkania okazała się wymiana doświadczeń. Nauczycieli dzielili się problemami, przed którymi stanęli. Sposobami na pokonywanie trudności.
http://m.82-200.pl/2022/04/orig/foto-3-8082.jpg