Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nadia Walentynowicz najlepszą zawodniczką województwa pomorskiego

2022-04-04 10:58:17 (ost. akt: 2022-04-04 10:59:30)

Ogromnym sukcesem dla Sekcji Pływackiej MAL WOPR Malbork zakończyła się rywalizacja w lidze juniorów i młodzieżowców naszego województwa w pływaniu, która odbyła się w Gdańsku. W miniony piątek, po zakończeniu drugiej i w podsumowaniu obu rund ligi, największą liczbę punktów FINA za swoje starty wywalczyła reprezentantka Malborka, Nadia Walentynowicz.

Nasza zawodniczka w każdym ze swoich sześciu startów nie tylko zdobywała ponad 600pkt ale także poprawiała swoje rekordy życiowe. Suma trzech najlepszych wyników dała jej 1943 pkt FINA i tym samym zwycięstwo w całej lidze. Kolejną zawodniczkę wyprzedziła o 34pkt, a sukces naszej pływaczki jest o tyle cenniejszy, iż klasyfikacja łączyła z sobą dwa roczniki; Nadia okazała się lepsza od wielu zawodniczek także o rok starszych. Nasza ambitna pływaczka mogła w Gdańsku cieszyć się nie tylko z okazałego pucharu ale także nagrody finansowej, na którą z pewnością zasłużyła. Gdańskie zawody po raz kolejny pokazały, że tylko ci z zawodników, którzy sumiennie i regularnie wykonują swoją pracę treningową mogą liczyć na sukcesy i progres w wynikach. W podsumowaniu obu rund ligi juniorów i młodzieżowców, malborscy zawodnicy zdobyli 23 medale, a na tę liczbę oprócz Nadii, która wywalczyła pięć złotych i jeden srebrny medal zapracowali także; Konrad Patoka (złoty i srebrny medal oraz 11 miejsce w klasyfikacji generalnej), Kamil Czarnota (złoto i dwa brązy, 5 lokata w „generalce”), Piotr Zakrzewski (srebro i brąz oraz 10 miejsce w zestawieniu zawodników 17-18 letnich), Sławomir Szpaczyński (medal srebrny i 17 miejsce w klasyfikacji 14-latków), a także Liliana Szpaczyńska (4 medale brązowe), Wiktoria Grabara (2 brązowe medale) oraz Jakub Grapentyn, Michalina Zielska i Anna Czerwińska, którzy wywalczyli po jednym brązie.

Dzień po najstarszych zawodnikach, do Kościerzyny wyjechali najmłodsi, czyli pływacy 10 i 11-letni. Malbork reprezentowała skromna, trzyosobowa męska reprezentacja w składzie; bracia Zwolińscy, Ignacy i Kazmierz oraz Fryderyk Dorobek. W tej kategorii najlepiej spisał się Ignacy, który w ostatecznym podsumowaniu obu rund ligi zajął 21 lokatę w zestawieniu 65 pływaków. Trzy miejsca za nim uplasował się Fryderyk, zaś Kazimierz w kategorii o rok starszej był 38 na 56 sklasyfikowanych zawodników.

W najstarszej kategorii ligi, w kategorii zawodników 17-23 lata, zawodnicy MAL WOPR zostali sklasyfikowani na 3 miejscu w gronie 10 punktujących klubów, co chyba najlepiej świadczy o tym jak spisują się nasi pływacy na arenie województwa. W tegorocznych zmaganiach w lidze juniorów i młodzieżowców, uczestniczyło 20 zawodników MAL WOPR i jest to ich wszystkich niebywały sukces. Trenerki MAL WOPR dziękują im za wytrwałość i pracę ale nie byłoby tego sukcesu gdyby nie nieustannie wspierający rodzice malborskich pływaków. Szczególne podziękowania pragniemy przekazać Dorocie Patoce, która wspiera klub i zawodników w każdej sytuacji. Nie tylko w trakcie wyjazdów na zawody ale także wykazuje się pomysłowością. To dzięki jej inicjatywie, MAL WOPR wzbogaciło się ostatnio w nakładkę startową do stylu grzbietowego, która mimo, że wykonana domowym sposobem, z pewnością przyczyni się do podwyższenia poziomu naszych zawodników.
Tekst i zdjęcia: MAL WOPR Malbork
http://m.82-200.pl/2022/04/orig/juniorzy-8053.jpg