Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

W I LO zabrzmiały nutki wolności dla dzieci z Ukrainy

2022-03-28 10:47:07 (ost. akt: 2022-03-28 10:52:42)

W piątek (25 marca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku odbył się koncert charytatywny pt. “Dzieci dzieciom – Nutki wolności dla Ukrainy”. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze do puszki Fundacji Nadzieja II, które zostaną przeznaczone na wsparcie osób, które znalazły schronienie w powiecie malborskim. W sumie zebrano 4719,55 zł.

Na imprezie usłyszeliśmy zespoły Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji: „Bursztynki”, „Balbiny” (grupy: „Balbinki”, „Balbineczki”, Binki) oraz „Impuls”. Gościnnie wystąpiły zespoły ze Sztumskiego Centrum Kultury- „Eski Floreski” i „Eseczki. A także szkolny zespół wokalny „Parafraza” oraz absolwentka I LO Klaudia Laskowska. Na zakończenie odbył się niesamowity pokaz laserów zasponsorowany przez firmę Pana Sebastiana Braneckiego „Forte Acoustic” ze Starego Pola. Koncert poprowadzili uczniowie naszej szkoły - Oliwia Jabłońska i Jakub Rzoska.

Podczas wydarzenia odbywały się różne zajęcia dla dzieci i młodzieży- m.in. zabawy ruchowe, gry planszowe i zespołowe, a nawet nauka języka polskiego! Aktywności te przygotowane były przez uczniów naszego liceum. Był to czas integracji polsko – ukraińskiej.

Patronat nad koncertem objęli starosta powiatu malborskiego Pan Mirosław Czapla, a także burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski. Organizacji tego wydarzenia podjęli się Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Nad częścią artystyczną czuwała Pani Maria Seibert.

- Raz jeszcze składamy podziękowania za pomoc w przygotowaniu: dzieciom i młodzieży z wszystkich zespołów artystycznych biorących udział w koncercie, ich prowadzącym, nauczycielom I liceum w Malborku, wolontariuszom oraz wszystkim rodzicom za przepyszne wypieki. Dziękujemy także Urzędowi Miasta Malborka - Wydziałowi Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. Dziękujemy naszym sponsorom: Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Malborku. Ten miło spędzony czas zaowocował w bliższe poznanie naszych przyjaciół z Ukrainy i integrację z nimi – dziękują organizatorzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Radio Malbork oraz Codzienna Gazeta Internetowa 82-200.pl.

informacja: I LO w Malborku
zdjęcia: archiwum Urzędu Miasta Malborka