Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 5 - Witamy wiosnę

2022-03-24 12:01:59 (ost. akt: 2022-03-24 12:04:31)

To, że 21 marca witamy wiosnę wszyscy wiedzą, ale że jest to również dzień Poezji raczej nie. W tym roku przedszkolaki z Przedszkola nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza w poniedziałek 21 marca witały wiosnę piosenką, a 23 marca wierszem.

23 marca odbył się w Przedszkolu nr 5 Konkurs Recytatorski „Wiosna wierszem witana”. Do konkursu dzieci zgłaszali rodzice i do nich należało wybrać z dzieckiem wiersz, nauczyć go i ewentualnie przygotować strój. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie poezji dziecięcej oraz przełamywanie nieśmiałości.

Do konkursu przystąpiło łącznie 18 uczestników, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze czyli 3-4 latki i dzieci starsze, czyli 5-6-latki. Wykonawców oceniało jury w składzie: pani Katarzyna Kowalska – Dyrektor Przedszkola i pani Bożena Żołądowska- emerytowany nauczyciel naszej placówki.

Trzeba przyznać, że jury nie miało łatwego zadania - wybrać laureatów, z tak wielu utalentowanych wykonawców. Uczestnicy wykazali się odwagą, dobrą pamięcią i często ciekawym strojem.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:
W kategorii dzieci młodsze
I miejsce – Zosia Muzyka
II miejsce – Zosia Michalska
III miejsce – Janek Antoniak
Nina Lendzion
W kategorii dzieci starsze:
I miejsce – Aniela Spychalska
II miejsce – Wiktor Chodkiewicz
III miejsce – Zosia Kołkowska-Szewczyk
Michalina Gradkiewicz

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki, w tym między innymi książki, które placówka pozyskała w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów a rodzicom dziękujemy za przygotowanie swoich pociech. Społeczność przedszkola liczy, że po takim powitaniu wiosna zagości u nas na stałe

Tekst: B. Okrucińska zdjęcia M. Woźniak/A. Pomianowska