Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

„Baby, babki i babeczki - tradycje kulinarne”

2022-03-23 08:45:54 (ost. akt: 2022-03-23 08:47:43)

Pierwszego Dnia Wiosny 2022 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbył się „Dzień Otwarty”. Gościliśmy ok. 500 uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu malborskiego. Mogli oni zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W dniu tym odbył się także Szkolny Konkurs „Polska tradycja - baby i babki”.

W rywalizacji wzięło udział 50 uczniów z klas I, II i III kształcących się w zawodzie „technik żywienia i usług gastronomicznych”. Celem konkursu było aktywizowanie młodzieży do doskonalenia się w zakresie przedmiotów zawodowych oraz stworzenie możliwości sprawdzenia poziomu własnej wiedzy i umiejętności. Konkurs dał uczniom możliwość poznania smaku „zdrowej” rywalizacji, która zawsze pobudza do twórczego myślenia, rozwija i daje szanse porównania wiedzy z innymi uczniami, przez co mobilizuje do dalszej pracy.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce: Paweł Narloch 2G
II miejsce: Zuzia Marchaj 3GTu
III miejsce: Wiktoria Furmaniak 2G
Wyróżnienie: Zofia Lisiecka

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs zorganizowały Panie Ewelina Kępińska-Lipińska, Beata Zbień.