Poniedziałek, 17 czerwca 2024. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Tłumy na Dniu Otwartym w ZSP nr 3

2022-03-22 13:31:32 (ost. akt: 2022-03-22 13:57:23)

Pierwszego Dnia Wiosny 2022 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbył się „Dzień Otwarty”. Szkoła gościła ok. 500 uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu malborskiego. Mogli oni zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli szkoły.

W czasie ”Dnia Otwartego” uczestnicy zapoznali się z działalnością edukacyjną, bazą dydaktyczną oraz licznymi atutami szkoły. Była to także okazja do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki. Przybyli uczniowie mogli zobaczyć jak realizowane są bezpłatne staże i praktyki zagraniczne w ramach projektów Erasmus + i PO WER. Staże organizowane są już od wielu lat a ich wartość to ok.1 mln euro.

Niewątpliwą atrakcją i głównym atutem programu był zorganizowany w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego JUNIOR ”Pierwszy Drużynowy Turniej w League of Legends”, do którego zgłosiło się 8 drużyn ze szkół podstawowych i średnich powiatu malborskiego. Turniej był okazją do prezentacji innowacji pedagogicznej „E-sport i tworzenie gier komputerowych”, którą szkoła realizuje. Zwycięzcą turnieju została drużyna z ZSP nr 3 w Malborku, drugie miejsce zajęło I LO , trzecie miejsce wywalczyła SP nr 2. Gratulacje! Zwycięzcy otrzymali narody rzeczowe ufundowane w ramach MBOJ.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sztuki kulinarnej prezentowanej przez uczniów klas gastronomicznych z poczęstunkiem dla wszystkich gości.
Ponadto uczniowie mogli uczestniczyć w pokazie wirtualnej rzeczywistości. Atrakcjami Dnia Otwartego były również quizy i konkursy językowe, matematyczne, ekologiczne, szkolny konkurs na „baby wielkanocne”, gry i zabawy sprawnościowe, pokazy z dziedziny astronomii, prezentacja dzielności biblioteki szkolnej. Uczniowie szkół podstawnych mogli zapoznać się z tajnikami poszczególnych zawodów , które zaprezentowali im nauczyciele wraz z młodzieżą.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, uczniami „Trójki” oraz do pokazania gościom panującego w szkole klimatu. Społeczność szkolna ma nadzieję, iż główne założenia przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkają się w nowym roku szkolnym.