Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Spotkanie robocze przed Szczytem Młodzieżowych Rad w Monheim

2022-03-17 08:21:36 (ost. akt: 2022-03-17 08:23:07)

Na początku lipca br. (3-11.07) przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Malborka wezmą udział w Szczycie Młodzieżowych Rad Miast organizowanym w partnerskim mieście Monheim nad Renem w Niemczech. Poza młodzieżą z Malborka i Monheim w spotkaniu udział wezmą młodzi radni z Bourg-la-Reine (Francja), Delitzsch oraz Tirat Carmel (Izrael). Wydarzenie finansowane jest z programu Erasmus+.

Przygotowania do Szczytu trwają już od dwóch lat. Pierwotnie miał się on odbyć w 2021 r., jednak ze względu na epidemię koronawirusa został przesunięty na kolejny rok. Uczestnicy spotkania rozmawiają ze sobą regularnie online, tym razem była wreszcie okazja spotkać się osobiście. Do Monheim pojechali liderzy projektu – nauczycielka SP nr 8 Małgorzata Czajkowska oraz radny MRMM Jakub Rzoska, który na spotkaniu w Urzędzie Miasta zaprezentował działalność malborskiej Rady.

Podczas pobytu w Monheim goście wzięli również udział w warsztatach dotyczących problemów ekologicznych i społecznych, które będą również tematami Szczytu oraz zwiedzili Monheim i Kolonię.

zdjęcia: archiwum Młodzieżowej Rady Miasta Malborka