Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Warsztaty dla maturzystów Sienkiewiczówki w gdańskim Centrum Rozwoju Talentów!

2022-03-17 07:45:34 (ost. akt: 2022-03-17 07:47:09)

14 marca 2022 roku tegoroczni maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, z klasy o profilu lingwistycznym, uczestniczyli w stacjonarnych warsztatach projektowania swojej przyszłej kariery w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. To nowoczesna, przykuwająca uwagę przestrzeń dla wszystkich tych, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa kariery, a priorytetem jest pomoc w budowaniu mocnych stron, wspieranie rozwoju talentów oraz uczenie umiejętności, które podnoszą wiarę we własne siły.

Myślimy, mówimy i działamy zaglądając w przyszłość – to przesłanie, gwarantujące uczniom zadowolenie z uczestnictwa w zajęciach. Warsztaty, w których brali udział maturzyści, to Architektura kariery, zbudowane na 4 filarach konstrukcyjnych: wykształceniu, poznaniu siebie, doświadczeniu zawodowemu oraz wartościach. Uczniowie otrzymali kompleksowe informacje o możliwościach wyboru po ukończeniu szkoły średniej, rynku pracy, a także o wymaganiach pracodawców czy inspirujących zawodach. Szczególną uwagę zwrócono na samoświadomość oraz poznanie swoich predyspozycji i preferencji, proponując im ciekawe ćwiczenia kształtujące te umiejętności.

Warsztaty zostały wzbogacone o doskonałą zabawę integracyjną, polegającą na budowaniu wieży z drewnianych klocków przy pomocy każdego z uczestników, trzymających w ręce sznurek. Zadanie nie było jednak proste, liczyła się tutaj przede wszystkim doskonała współpraca wszystkich zawodników oraz ich cierpliwość.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że były to ciekawe i inspirujące zajęcia!

Oferta Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku to również poradnictwo indywidualne stacjonarne oraz online dla wszystkich uczniów, szczególnie maturzystów. Polecam ten rodzaj wsparcia!

informacja: Izabela Łukasiewicz – doradca zawodowy
zdjęcia: archiwum I LO w Malborku