Piątek, 24 marca 2023. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

#EkoManiaki Sprzątają Las!

2022-03-17 07:26:22 (ost. akt: 2022-03-21 14:28:16)

Projekt społeczny „Eko Maniaki” realizowany jest w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. W skład zespołu projektowego wchodzą: (lider projektu) Jakub Szymborski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, Grzegorz Ignasiak z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Mechanik” w Tarnowskich Górach oraz Dominik Władacz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Mechanik” w Tarnowskich Górach.

- Głównym celem była zbiórka śmieci oraz spotkanie z uczniami klas 6-8 szkół podstawowych. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak młodsze osoby postrzegają ekologię, czy segregowanie odpadów i jak ważne jest dbanie o przyrodę. Przekazaliśmy im ciekawą wiedzę na temat zanieczyszczeń wód i lasów, pożarów, marnowania wody, a także klimatu - mówią organizatorzy.

Praktycznie projekt realizowany był w sobotę 12.03.2022 r. gdzie wraz z nadleśnictwem Świerklaniec zorganizowano wydarzenie-zbiórkę śmieci w jednym z tarnogórskich lasów. Wzięło w niej udział 11 osób. Przez dwie godziny wspólnie rozmawiano a co najważniejsze sprzątano. W ciągu tego czasu udało się zebrać aż pięć worków zapełnionych śmieciami! To straszne jak wiele można ich było znaleźć, szczególnie przy drodze... a to jedynie niewielka część lasu. Pomimo skromnej frekwencji, świetnie spędzono razem czas na świeżym powietrzu.

Co dalej?
Ten projekt, a w zasadzie ta edycja projektu skoncentrowana była głównie na odwiedzaniu szkół i rozmowie z młodzieżą, aby poznać ich zdanie, jak również promocja działań w przyszłości w kolejnych sezonach. Warto zaznaczyć, że realizacja projektu możliwa była przy pomocy finansowej darczyńcy czyli firmy Leier – Malbork.

Akcję wsparli również:
MARGRAF - rękawiczki, worki
REMUS - rękawiczki
BAROMETR - rękawiczki, worki
NADLEŚNICTWO ŚWIERKLANIEC - worki, udostępnienie miejsca zbiórki
82-200 - patronat Medialny


informacja: Jakub Szymborski uczeń klasy 3k ( technik informatyk) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 Malbork
zdjęcia: archiwum ZSP nr 3 w Malborku