Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

WSG działa na rzecz osób dotkniętych wojną w Ukrainie

2022-03-16 13:37:36 (ost. akt: 2022-03-16 13:41:26)

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wspiera działania w związku z kryzysem wojennym w Ukrainie.

- we współpracy z Konsulatem Honorowym Ukrainy w Bydgoszczy WSB zebrało wolontariuszy, którzy udzielają wsparcia językowego osobom z Ukrainy przebywającym na terenie Polski, Od czwartku 24.02.22 konsulat udziela wsparcia 24/7.
- uruchomiono subkonto dla studentów i absolwentów dotkniętych kryzysem
wojennym. Została powołani pełnomocnicy Konsulatu Honorowego UA, którzy na bieżąco otrzymuje informacje jaka pomoc jest potrzebna w danym momencie oraz na co można przekazać zebrane środki finansowe.
- Uczelnia organizuje i zarządza gospodarką lokalową dla osób dotkniętych agresją wojenną także w lokalach należących do Wyższej Szkoły Gospodarki. Współpraca ta dotyczy również firm oraz jednostek współpracujących z Uczelnią.
- organizowane są zbiórki celowe: odzieży, środków higienicznych, artykułów żywnościowych a także leków potrzebnych wszystkim osobom. Zbiórki takie są przeprowadzone w Bydgoszczy a także przez Kolegium Nauk Stosowanych w Malborku we współpracy z Dziennym Domem Pobytu „Petunia".
- w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Uczelnia jest w kontakcie z Przedsiębiorstwami Społecznymi i Organizacjami Pozarządowymi. Opracowali i udostępnili ankiety dotyczące możliwości wsparcia uchodźców w obszarze zatrudnienia, udostepnienia bazy noclegowej, wsparcia finansowego oraz przekazania niezbędnych artykułów.

Uczelnia działa z Konsulatem Honorowym Ukrainy wraz z Konsulem Honorowym UA Krzysztofem Sikorą w ramach hasła Wolna Ukraina. Podejmowane działania mają na celu przede wszystkim wsparcie dla wszystkich osób dotkniętych wojną i potrzebujących wsparcia.