środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Joannici wspierają Malbork w pomocy uchodźcom z Ukrainy

2022-03-14 12:46:11 (ost. akt: 2022-03-14 13:45:46)

Na pomoc Zakonu Joannitów Malbork może liczyć już od 23 lat. Największym przyjacielem naszego miasta jest dr Christian Meyl, który za swoją działalność otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Malborka. To on wraz ze swoimi współbraćmi zaopatrza Stację Socjalną Joannitów, przekazuje środki dla rodzin w potrzebie, pomaga Fidesowi i realizuje wiele innych projektów społecznych.

Podczas dzisiejszego (14.03) spotkania z burmistrzem Markiem Charzewskim dr Meyl zadeklarował również pomoc dla uchodźców z Ukrainy, którzy zatrzymali się w Malborku. Pierwsze środki – 1000 euro przekazane zostały na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jacka Wojtuszkiewicza, jest już zapowiedź kolejnych wpłat.

Dr Meyl przyjechał do Malborka ze swoim przyjacielem panem Robertem Jenckelem, podczas spotkania towarzyszył mu również pan Jerzy Fryc, Kierownik Stacji Socjalnej Joannitów, który od początku koordynuje współpracę z Zakonem. Celem wizyty w Polsce jest odwiedzenie wszystkich 10 Stacji na Pomorzu i na Warmii i Mazurach oraz przekazanie im zaopatrzenia medycznego.