Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Malbork zrywa współpracę z partnerami z Rosji

2022-03-03 12:18:07 (ost. akt: 2022-03-04 09:48:05)

3 marca odbyła się XLIII nadzwyczajna sesja Rady Miasta Malborka. Podczas sesji podjęto jednogłośną decyzję o wypowiedzeniu umowy partnerskiej rosyjskiemu miastu Swietłyj. Wystosowano również specjalne stanowisko poparte przez radnych i burmistrza, w którym malborski samorząd potępia agresję Rosji na Ukrainę.

Więcej artykułów dotyczących spraw Ukrainy, wsparcia dla uchodźców

S T A N O W I S K O Nr I/2022 Rady Miasta Malborka i Burmistrza Miasta Malborka z dnia 03 marca 2022 r. potępiające agresję Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy

Na podstawie § 19 ust. 6 pkt 11 Statutu Rady Miasta Malborka (Dz. Urz. Woj. Pom. z dnia 08.08.2016 r poz. 2861).

W obliczu niczym nieuzasadnionej, okrutnej agresji Federacji Rosyjskiej na suwerenne państwo Ukrainę – naszego sąsiada – Rada Miasta Malborka w imieniu malborskiej społeczności okazuje wsparcie i pełną solidarność z narodem ukraińskim.

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec aktów agresji wymierzonych przeciwko suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Ukraina to niepodległe i demokratyczne państwo. Nienaruszalność granic i prawo do samostanowienia to fundamentalne zasady prawa międzynarodowego, które nie mogą być łamane.

Całemu narodowi ukraińskiemu ślemy wyrazy solidarności i wsparcia. Życzymy, aby przetrwał ten trudny czas, odzyskał utracone poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Podziwiamy odwagę oraz determinację narodu Ukrainy w obronie swojej Ojczyzny.

Deklarujemy swoje wsparcie oraz pomoc dla mieszkańców Ukrainy, w tym uchodźców, dla których nadszedł trudny czas konfliktu wojennego.

Mamy wielką nadzieję, że dramatyczna sytuacja na Ukrainie zostanie wkrótce zażegnana. Wyrażamy zdecydowane poparcie dla dążeń narodu ukraińskiego do wolności oraz członkostwa w demokratycznej Europie. Ukraina musi pozostać wolnym, suwerennym i niepodległym państwem.Burmistrz Miasta Malborka
Marek Charzewski

Przewodniczący Rady Miasta Malborka
Paweł Dziwosz