Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Burmistrz spotkał się z posłanką Beatą Maciejewską

2022-03-01 12:44:13 (ost. akt: 2022-03-01 12:48:46)

We wtorek 1 marca gościem Burmistrza Marek Charzewski była posłanka na Sejm Beatą Maciejewska.

Podczas spotkania rozmawiali na temat sytuacji w Ukrainie oraz pomocy pomorskich samorządów uchodźcom napływającym do Polski po Rosyjskim ataku na Ukrainę.
Posłanka w ostatnim czasie spotkała się z Prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim, po spotkaniu w Malborku odwiedzi jeszcze włodarza Sztumu, a w najbliższym czasie uda się do Ukrainy, gdzie za granicą przekazana zostanie pomoc uciekającym przed wojną matkom z dziećmi. Środki zebrane przez posłankę (pieluchy, żywność, środki higieny, środki medyczne) przekazane zostaną ludziom czekającym po Ukraińskiej stronie granicy.

Burmistrz Marek Charzewski podkreślał, że Malbork przygotowany jest do pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Przygotowane są miejsca noclegowe, burmistrz jest w stałym kontakcie z Wojewodą, wczoraj odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym, a dzisiaj ze Strażą Graniczną. Pierwsze osoby z Ukrainy już pojawiły się w Malborku.

Mamy zabezpieczone 90 miejsc dla uchodźców, już wkrótce będziemy przyjmować pierwsze osoby.

Uruchomiono również infolinię, która pomaga osobom które chciałyby przyjąć Ukraińców do siebie, które chciałyby zabezpieczyć im pobyt w swoich domach. Infolinia działa, dostajemy dużo zgłoszeń.

Burmistrz serdecznie dziękuje mieszkańcom za otwartość i ofiarność. Od niedzieli trwa zbiórka darów w Muzeum Miasta Malborka, to już 3 dzień, w którym zapełniają się sale darami zebranymi od mieszkańców.
Sytuacja jest bardzo trudna, ale mieszkańcy stanęli na wysokości zadania.