Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Nauczyciele ZSP nr 3 na szkoleniu w Lizbonie

2022-02-22 08:07:02 (ost. akt: 2022-02-22 08:18:07)

Pięciu nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku kształcących młodzież w zawodzie technik logistyk, uczestniczy w ostatnim tygodniu ferii w szkoleniu job shadowing w Metropolitano de Lisboa w Lizbonie w Portugalii. Wszystkie koszty związane z wyjazdem są finansowane ze środków projektu Erasmus+ 2020-1-PL01-KA116-079467 „Doświadczenia budują sukces zawodowy - Experiences build professional success”, realizowanego przez ZSP Nr 3.

Możliwość odbycia szkolenia, w tak dużej i nowoczesnej firmie, jaką jest Metropolitano de Lisboa zarządzające transportem miejskim w stolicy Portugalii to doskonała okazja na zwiększenie kompetencji zawodowych nauczycieli. W ciągu tygodnia poznają jak „od kuchni” wygląda funkcjonowanie sieci metra i jego korelacja z innymi środkami transportu, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi oraz wdrażanie systemów bezpieczeństwa w transporcie publicznym. Będą mieli także okazję osobiście przekonać się, jak efektywnie wykorzystywane są nowoczesne technologie i aplikacje mobilne w komunikacji miejskiej Lizbony. W Polsce podobne rozwiązania w zakresie logistyki transportu publicznego stosowane są na znacznie mniejszą skalę, dlatego zdobycie praktycznych doświadczeń pozwoli nauczycielom na wzbogacenie treści zawodowych nauczanych przedmiotów. O efektach wizyty poinformujemy po powrocie nauczycieli z Portugalii.

ZSP Nr 3 od lat korzysta ze środków programu Erasmus+, dzięki którym wdraża niestandardowe metody kształcenia zawodowego, oferując zarówno uczniom, jak i kadrze możliwość zdobywania doświadczeń zawodowych na europejskim poziomie. Już za niespełna trzy miesiące 49 uczniów szkoły wyjedzie na staże zawodowe do Włoch, Hiszpanii i Portugalii, by zdobywać doświadczenia zawodowe pod okiem europejskich fachowców. Przygotowanie uczniów do takiego wyjazdu to duże wyzwanie i odpowiedzialność, także pod względem oferowanego poziomu kształcenia, dlatego szkolenia kadry odpowiedzialnej za proces kształcenia są równie ważne.

informacja i zdjęcia: ZSP nr 3 w Malborku