Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Sukces akcji „Koduj z Gigantami” z udziałem uczniów z Malborka

2022-02-21 11:49:45 (ost. akt: 2022-02-21 11:54:17)

12 i 13 lutego odbyły się stacjonarne warsztaty 10. edycji największej bezpłatnej, ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej – ,,Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki” organizowane przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Na wydarzenie można się jeszcze zapisywać, ostatnie zajęcia odbędą się 27 lutego 2022 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE oraz włodarze miast, w których odbędą się zajęcia, w tym Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

10. edycja akcji „Koduj z Gigantami” odniosła ogromny sukces – udział wzięło w niej ponad 12 tysięcy uczestników bezpłatnych warsztatów z programowania w 100 miastach w całej Polsce! Akcję wsparło ponad 100 patronów honorowych i 70 patronów medialnych!

W zajęciach stacjonarnych udział wzięło również ponad 130 uczestników z Malborka!

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce. 10 edycja akcji “Koduj z Gigantami” została przeprowadzona w 5 środowiskach:

- Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
- Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;
- App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
- C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;
- Python - język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów.

Zajęcia prowadzone były w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.
Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć obejmował stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Warsztaty zostały przeprowadzone przez najlepszych trenerów - programistów.

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania nowych relacji, wymiany doświadczeń, wspólnej gry oraz dyskusji z rówieśnikami.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” - miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Rejestracja na wydarzenie cały czas trwa! Dokładne adresy i terminy w konkretnych miastach dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl

informacja i zdjęcia: Giganci Programowania