Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Rozstrzygnięcie konkursu „Powiem Wam – 112 znam!”

2022-02-11 09:41:48 (ost. akt: 2022-02-11 10:08:23)

Co roku w dniu 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Kampania ta jest inicjatywą Unii Europejskiej mającą na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat istnienia numeru alarmowego 112, który jest jednolity na terenie całej Unii Europejskiej. Dzień ten jest też idealną okazją, aby podziękować za pracę wszystkim operatorom numerów alarmowych, od których niejednokrotnie może zależeć ludzkie życie.

Aby bardziej rozpowszechnić wiedzę na temat numeru alarmowego 112 wśród naszych mieszkańców Burmistrz Miasta Malborka zdecydował o zorganizowaniu konkursu dla zespołów składających się z uczniów malborskich szkół podstawowych pt. „Powiem Wam – 112 znam!”. Polegał on na nagraniu krótkiego materiału filmowego, przestawiającego zasady prawidłowego używania numeru alarmowego – w jakich sytuacjach powinno się go wybierać, a w jakich nie należy. Konkurs miał więc charakter edukacyjny z drobną dawką rozrywki, w którym uczniowie mogli wcielić się w rolę producentów filmowych. Poprzez tworzenie nagrania uczestnicy konkursu mogli lepiej przyswoić odpowiednie nawyki w nagłych przypadkach.

Do Urzędu Miasta Malborka wpłynęła praca konkursowa zgłoszona przez Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku. Autorami pracy są następujący uczniowie:
- Martyna Maćkiewicz – klasa 8d
- Tomasz Radziejewski – klasa 8d
- Antonina Rotter – klasa 8d
- Mateusz Strzeszyński – klasa 8d
- Mateusz Syroka – klasa 8d
- Ottana Wasilewska – klasa 8d
- Jan Woźniak – klasa 8b
- Zuzanna Zyra – klasa 8d

Praca została nagrana pod przewodnictwem Pani Sylwii Kapuścińskiej-Bacy - nauczyciela Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku. Do Pani Sylwii i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 kierujemy szczególne podziękowania za wkład pracy, motywowanie i przygotowanie uczniów do konkursu. Dzięki Państwa zaangażowaniu możemy uświadamiać młodym ludziom jak ważne dla życia i zdrowia jest przypominanie społeczeństwu o istnieniu numeru alarmowego 112 oraz uświadamianie o tym, w jakich przypadkach powinno się go używać.
Przygotowane przez uczniów nagranie jest niezwykle ciekawe i pomysłowe, a przede wszystkim uświadamia, w jaki sposób oraz w jakich sytuacjach powinno się korzystać z numeru alarmowego 112. Mamy nadzieję, że wykonanie pracy konkursowej było dla uczniów dobrą zabawą, gdyż wymiar edukacyjny pracy został przez Nich osiągnięty na najwyższym poziomie.

Autorzy pracy wraz z nauczycielem zostaną nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Malborka. Z uwagi na trwający stan epidemii i rozpoczynające się ferie zimowe informacja o wręczeniu dyplomów i nagród zostanie przekazana bezpośrednio do szkoły.